12:03 - „Nie sme spokojní s rozsudkom o vine,“ povedal po pojednávaní Ruskov obhajca Marek Para. Naznačil, že sa preto odvolajú na Najvyšší súd. Hovoril tiež o tom, že podľa neho sú obhajobou navrhované dôkazy a navrhnutý svedok veľmi dôležité záležitosti pre spravodlivý rozsudok.

11:52 - Právny zástupca Markízy Daniel Lipšic sa po pojednávaní vyjadril, že dôkazy boli jednoznačné a rozhodnutie je spravodlivé: „Som spokojný s rozsudkom.“ Povedal aj, že si myslí, že obžalovaní sa ešte odvolajú.

11:20 - Pojednávanie ukončené. Obhajoba ani prokurátor sa vyjadriť nechceli.

11:19 - „Nie sú dôvody na uloženie trestu prepadnutia majetku. Škoda totiž reálne spôsobená nebola,“ konštatoval predseda senátu. Hovoril o tom, ako Kočner chcel od Markízy 69 miliónov eur a Okresný súd mu za jednu zmenku prisúdil 8,3 milióna eur. Tie mu ale nikdy Markíza nevyplatila.

11:15 - „Sú to nehorázne sumy, ktoré si chcel obžalovaný Kočner uplatniť,“ povedal sudca. Klemanič sa rozhovoril o tom, či im mal súd udeliť rozdielne tresty. Či riešiť to, kto to vymyslel a podobne. „Nevedeli sme, prečo by sme mali dať jednému väčší a druhému menší trest,“ povedal Klemanič.

11:10 – „Súd dospel k záveru, že skutok sa stal,“ povedal Klemanič.

11:08 - „Aj to trápne trestné oznámenie na svedkyňu Strakovú bolo zvláštne. Straková bola veľmi presvedčivá a nespochybniteľná,“ povedal Klemanič. Straková pred súdom povedala, že zmenky boli vyhotovené po roku 2013.

11:06 – Sudca hovorí aj o tom, ako doteraz zmenky nikto nevidel. „Až teraz vyšli niekde nejaké informácie na sociálnych sieťach. Vieme, ako to tam funguje. Súd sa tým nebude zaoberať,“ povedal predseda senátu.

11:04 – Klemanič sa zamyslel nad vecami, ktoré sa objavili v Threeme. „Písali si o prvom silvestrovskom milovaní alebo ako to nazvať. No, boli si blízki,“ povedal Klemanič.

Súdne pojednávanie v kauza zmenky. Na fotke je Marian Kočner.
Súdne pojednávanie v kauza zmenky. Na fotke je Marian Kočner.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

11:02 - „Tóth povedal o zmenkách veci, ktoré sa nedostanú na verejnosť a teda ani do rozsudku. Boli to závažné informácie. Svedka Tótha bolo zložité vyhodnotiť kvôli pravdivosti jeho tvrdení. Zaznelo tu, že Tóth do Threemy zasahoval. On ale nepoznal obsah Threemy. Preto sme ho vypočuli predtým, ako boli čítané z Threemy závažné veci. Tóth do Threemy nezasahoval,“ okomentoval sudca výpoveď svedka Petra Tótha, ktorý pre Kočnera sledoval novinárov.

10:54 - „Obhajoba chcela predvolať svedka LaPorteho na marec. Vraj príde. To už bolo povedané veľakrát a neprišiel. Teraz sa vraj ozval obhajobe, že príde. LaPorte sa ale neozval súdu,“ tvrdí sudca.

10:51 – Obhajoba podľa sudcu navrhla mnohých svedkov, ktorí boli vypočutí. Bol medzi Ivan Beňačka, Pavol Varga a mnohí ďalší. „Nepamätám si, kedy súd pripustil toľko svedkov obhajoby, ako teraz,“ povedal Klemanič.

10:49 - „Šok nastal, keď sa objavila Threema. Šok bol už len jej rozsah. Bolo toho veľmi veľa,“ povedal sudca.

10:48 - Klemanič teraz odôvodňuje rozsudku. „Svedka Klinkhammera súd nepredvoval. Ten je stále na cestách. Ozvali sme sa mu a bol niekde v Ázii. Sylvia Volzová tiež nežije na Slovensku. Súd nepovažoval za potrebné, aby boli títo svedkovia vypočutí,“ povedal sudca. Volzová vypovedala v tejto kauze v prípravnom konaní.

10:43 - Sudca Emil Klemanič vyniesol rozsudok. Marian Kočner aj Pavol Rusko sú odsúdení na 19. rokov nepodmienečne!

10:30 - Rozsudok: Kočner s Ruskom sú vinní!

Súdne pojednávanie v kauze zmenky. Na fotke je Pavol Rusko.
Súdne pojednávanie v kauze zmenky. Na fotke je Pavol Rusko.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO