16:17 - Lipšic mimo pojednávacej miestnosti povedal: „Vieme, že Threema sa nachádzala na dvoch mobilných telefónoch. Predpokladám, že z Kočnerovho nového telefónu nebola Threema ešte exportovaná. Teraz sa to asi podarilo. Pokiaľ viem, je navrhnutý výsluch príslušného svedka, ktorý bližšie popíše, akým spôsobom bola extrahovaná komunikácia. To vyjasní aj Kočnerovu námietku v kauze zmenky, že nie je logické, aby bola Threema len do polovice mája a chýbalo tam šesť týždňov do jeho zadržania.“

16:15 - Pojednávanie je prerušené do zajtra. Začiatok je naplánovaný na 9:00.

16:10 - Sudkyňa zadržané veci necháva na Špecializovanom trestnom súde. Podľa Kočnera ide len o bezvýznamné guľôčky, ktoré sa lepia na papier.

15:54 - Na pretras sa dostalo aj Kočnerovo auto KIA, ktoré vyšetrovateľom odovzdal Peter Tóth. Ten Kočnerovi pomáhal so sledovaním novinárov. V aute boli nájdené rôzne cennosti. Kočner preto súd vyzval: „Veľa vecí z toho auta sú mojej exmanželky Karolíny. Nemohli by jej byť tie veci vrátené?“

15:20 – „Nie je uvedené meno toho, čo správu Europolu analyzoval. Chcel by som vedieť, kto tú správu vypracoval,“ povedal Kočner s tým, že žiada prokurátora, aby mu túto informáciu poskytol.

15:11 - Prokurátor začal čítať analýzu Europolu, ktorá je robená na základe mapovania pohybu auta údajných vrahov do a z Veľkej Mače počas dňa vraždy. „V tomto čase išiel v aute sám vodič. Keď išlo auto o nejaký čas neskôr tým istým smerom, sedel vedľa vodiča spolujazdec. Auto išlo rýchlejšie. To by mohlo napovedať, že vodic bol pre...,“ povedal prokurátor. No zastavila ho sudkyňa, že nemá čítať hodnotiacu časť.

14:44 - Prokurátor číta správy z Europolu. Niektoré z nich sa týkajú aj dcér Mariana Kočnera. Aktuálne ide predovšetkým o ozrejmenie toho, aký vecný dôkaz sa kedy a kde našiel.

14:25 - Pojednávanie pokračuje.

14:05 – Predsedníčka senátu vyhlásila krátku prestávku.

14:01 – K znaleckému posudku sa vyjadril iba Lipšic: „Znalecký posudok podľa nás dokazuje, že Marček pri skutku nepoužíval emócie. Preto môžu byť drobné nezrovnalosti v jeho výpovedi oproti iným dôkazom.“

13:55 - Sudkyňa čítala z psychologického posudku Miroslava Marčeka: „Obvinený nemá sklon k preháňaniu, možno iba k prispôsobovaniu skutočností, aby sa zapáčil ľuďom okolo seba. Svoje agresívne prejavy potláča, no keď agresivitu použije, tak koná chladnokrvne a bez emócií.“

13:45 – Tak napokon nie. „Bohužiaľ, v tomto posudku nie je celá komunikácia. Sú tu len tri fotografie, ktoré nie sú čitateľné, jeden screenshot z obrazovky. Žiadam preto elektronickú podobu posudku a potom z neho prečítam, čo budem považovať za potrebné,“ povedal po prezretí dokumentu Kočner.

13:38 - Marian Kočner ide čítať znalecký posudok zo svojho mobilu. Namietal totiž, že sa bude čítať iba jeho záver. Sudkyňa ho preto poverila, aby čítal to najpodstatnejšie a čo on sám uzná za vhodné.