14:12 - Pojednávanie pre dnešok ukončené. Pokračovať bude 13. decembra o 9:00. Mali by vypovedať svedkovia obžaloby. Presné mená nie sú v tejto chvíli známe.

14:08 - Záverečné slovo mal Rusko: „Je to účelová lož Černáka a Kaštana na objednávku niekoho.“ Vraj sa raz dozvieme, kto za tým stojí.

14:05 - Lališ si stojí za svojim a tvrdí, že žiadna príprava vraždy Volzovej nebola. Potom sa obul do Černáka a spýtal sa ho, či sa mu raz ospravedlní, ako Volzovej. Hovoril aj pre tento prípad nepodstatné veci o vražde Vladimíra Bachledu.

14:02 - Nasleduje spoveď Kaštana, ktorý tvrdí, že Černák v tedajšej dobre s Lališom vychádzal. Vraj ak Černák niekoho o niečo požiadal, tak to bol práve Lališ.

13:57 - Ako prvý sa k slovu dostal Černák. A Ruska rozhodne nešetril: „Zvykol som si na Ruskove invektíva, keď je pred médiami. Verím, že v Leopoldove popracujú na jeho resocializácii.“

13:50 - Pojednávanie pokračuje.

12:38 - Obedná prestávka. Po nej bude vypovedať Černák, Lališ, Kaštan a Rusko. Prestávka končí o 13:45.

12:36 - Ruskov príhovor skončil.

12:35 - „Nechválte sa čo ste dosiahol s Markízou, to hodnotíme Volzovej výpoveď," prerušuje sudca opäť Ruskov prejav.

12:32 - Rusko hovorí, že existuje dôkaz, že nebohý právnik Ernest Valko spolupracoval s Volzovou už pred rokom 1997. Sudca ho opäť prerušil s tým, že teraz sa nebaví o nových dôkazoch, ale o hodnotení Volzovej výpovede.

12:28 - A teraz zas počúvame Ruska. No hneď v úvode ho zastaví sudca a hovorí mu: „Nebudeme tu toto počúvať. Hovorte vecne."

12:25 - Slovo si zobral Lališ. Ten tvrdí, že: „Volzová klame, keď tvrdí, že s Čongrádym sa stretla len 2-krát. Stretávali sa častejšie. Aj ochrankárov poznala lepšie, ako tvrdí. Dokonca s jedným z nich flirtovala."

12:24 - Volzová opustila pojednávaciu miestnosť.

12:23 - Černák hovorí, že nikdy nečakal, že sa takéto pojednávanie začne. Vraj keď o tomto skutku vypovedal pred orgánmi činnými v trestnom konaní, tak neveril, že sa to posunie až pred súd. „Chcem sa vám ospravedlniť, že sme kedysi prijali takúto objednávku. Prepáčte,“ tvrdí Černák.

12:21 - Počká v súdnej miestnosti na výpoveď Černáka!

Súdne pojednávanie v Justičnom paláci s Pavlom Ruskom, Mikulášom Černákom, Róbertom Lališom a Milošom Kaštanom vo veci objenávky vraždy Silvie Volzovej.
Súdne pojednávanie v Justičnom paláci s Pavlom Ruskom, Mikulášom Černákom, Róbertom Lališom a Milošom Kaštanom vo veci objenávky vraždy Silvie Volzovej.
Zdroj: MATEJ JANKOVIČ