Rokovanie parlamentu bude prebiehať v duchu kontroverzných a ostro diskutovaných návrhov zákonov. Prvý šok spôsobil podpredseda parlamentu Peter Pelegrini (Hlas-SD), ktorý ešte pred začiatkom rokovania vyhlásil, že sa vzdá svojho postu podpredsedu Národnej vlády. Spravil tak po tom, ako odišiel zo strany Smer-SD a spoločne s ďalšími odídencami založil stranu Hlas-SD.

Poslancov čaká prerokovanie viac ako 70-bodového programu. Riešiť tak budú okrem iného aj voľbu kandidátov na Ústavného sudcu, zákon o 13. dôchodku či sociálnych balíčkoch.

Okrem iného majú poslanci riešiť aj odvolávanie členov strany Hlas-SD z vedúcich pozícií v parlamente.

Rokovanie Národnej rady sledujeme ONLINE:

16:53 Poslanci za Hlas-SD v druhom čítaní navrhnú stiahnutie novelizácie zákonca o minimálnej mzde. Podľa Erika Tomáša tak chcú ochrániť zmestnancov, ktorí zarábajú minimálnu mzdu.

16:17 Bývaký minister práce Ján Richter kritizuje Krajniakov návrh. Požiadal ho, aby návrh ešte raz prehodnotil.

15:57 Poslanci začali rokovať o navýšení minimálnej mzdy. "Samozrejme by som si prial, aby minimálna mzda, ako ochrana pre najmenej zarábajúcich, bola čo najvyššia. Myslím si, že nyvýšenie o 43 eur bude veľká pomoc pre tých najzraniteľnejších," povedal v úvodnej reči minister práce Milan Krajniak.

15:30 Poslanci idú hlasovať o novom predsedovi Rady pre rozpočtovú zodpovednosť. Minister financií Eduard Heger navrhol Jána Tótha. Hegerov kandidát musí mať v prípade zvolenie ústavnú väčšinu, čiže viac než troch pätín poslancov. 

14:30 Pred vstup do parlamentu ľudia vykrikujú "Fico do basy!" Poradiť si s nimi museli pracovníci SBS.

14:25 Fico považuje za škandál, že niektoré posty v parlamentných výboroch stále nie sú obsadené. 

14:18 Predsa Smeru-SD Robert Fico prišiel n brífing pred Národnú radu v sprievode podpredsedov strany. "Táto vláda nemá naplánované vôbec nič," povedal Fico v nadväznosti na plán zlepšenia ekonomiky pomocou plánu obnovy. "Máme vážne podozrenia, že vláda nemá tušenie, ako s financiami naložiť,"povedal Fico. V súvislosti s tým požiadali o pridanie bodu do programu rokovania, no neuspeli. 

14:15 Novým šéfom Vojenského spravodajstva je Róbert Kleštinec.

14:00 Parlament rozhodol, že v zrýchlenom konaní prerokuje návrh, podľa ktorého by rodičia dostali peniaze z OČR len v prípade, ak je škola zatvorená.

13:10 Predseda parlamentu Boris Kollár otvoril 12. rokovanie Národnej rady

13:00 Rokovanie Národnej rady sa začalo

12:45 Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini oznámil, že odstupuje zo svojej funkcie.