14:54 - Pojednávanie prerušené. Pokračovať sa bude zajtra od 9:00 a my budeme opäť pri tom! Máte sa na čo tešiť. Podľa našich informácií by mal zajtra vypovedať aj Štefan Ágh!

14:50 - Počas hluchého obdobia sa vráťme do krátkej pauzy po vypočúvaní Miku. Ten pri odchode zo súdu okrem iného povedal, že aktuálne sa politikou nezaoberá a rieši iné veci.

14:46 - V sieni pokračujú v dohodách, čo kedy budú robiť. Obhajoba namietla návrhy obžaloby. Aktuálne si hovoria, čo kedy už bolo prečítané a čítať to netreba.

14:37 - Po krátkej prestávke sa teraz obhajcovia, prokurátor a sudca dohadujú, čo vlastne budú robiť.

14:12 - Vypočúvanie Miku sa skončilo.

14:10 - Nič nové nezaznelo. Teraz Rusko komentuje, ako Mika o ničom nemohol vedieť (asi narážal na zmenky), lebo v zmluve neboli.

14:08 - Posledné minúty hovoril Mika o súdnych sporoch Markízy s médiami. Teraz sa ho ide pýtať doplňujúce informácie Rusko.

14:04 - "Mali ste pri predávaní Markízy vedomosti o tom, že okrem písomnej dohody bola aj nejaká ústna?" pýta sa sudca narážajúc na to, či pri predaji Markízy bola reč o zmenkách. Mika odpovedá: "Nevedel som o žiadnych takých dohodách a mal som s vedením CME veľmi dobrý vzťah."

13:58 - Začína sa pýtať sudca. Začal otázkou, aká tu už padla: Ako sa pozná s Ruskom a Kočnerom a Ághom. Mika zopakoval to, čo povedal a dodal, že s Ághom sa nepozná, a preto sa k nemu nebude vyjadrovať.

13:55 - Aktuálne má Mika trochu času, lebo prebieha námietka zo strany obhajoby k Lipšicovej ďalšej otázke ohľadom Ernesta Valka. Súd nakoniec rozhodol, že sa námietke vyhovuje.

13:51 - Právny zástupca Markízy Lipšic sa pýta Miku, koľko vyplatených peňazí by ohrozilo Markízu. Mika: "Odpoviem inak. Za rok sme mali zisk 12 miliónov dolárov," s tým, že by vyplatenie 69 miliónov eur mohlo Markízu ohroziť.

Pavol Rusko a Václav Mika na chodbe Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.
Pavol Rusko a Václav Mika na chodbe Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.
Zdroj: Tony Štefunko