18:50 – Pojednávanie prerušené. Pokračuje sa zajtra o 9:00.

18:49 - Najzávažnejším vyhlásením počas dnešného pojednávania boli Andruskóove slová: „Medzi Alenou Zsuzsovou a Tomášom Szabóm som na Kočnerov pokyn sprostredkoval vraždu Jána Kuciaka.“

18:48 – „Chcela by som, aby sa januárové a februárové pojednávania konali bez mojej prítomnosti,“ povedala Zsuzsová. Sudkyňa jej vyhovela. Zsuzsová sa na najbližších pojednávaniach nezúčastní. Príde iba v stredu - 22. januára.

18:42 – Výpoveď Márie Kuciakovej bola podobná, ako jej rodičov a brata. Ján Kuciak jej povedal, že sa nebojí toho, o kom píše, lebo keby mu aj auto vyhodili do vzduchu, tak o veľa nepríde, lebo nebolo drahé.

18:37 – Začala sa čítať výpoveď sestry Jána Kuciaka, Márie.

18:36 - Výpoveď Andruskóa skončila.

18:35 - Na Zsuzsovú reagoval Lipšic: „Ako si Kočner potrpí na pravopise, sme mohli vidieť na prepisoch jeho správ.“

18:33 - „Andruskó si nemohol písať cez môj telefón s Kočnerom, ako tu povedal. Lebo nevie ani hovoriť riadne po slovensky. Mohli ste to vidieť. Kočner by si to všimol, lebo si potrpí na pravopis ako novinár,“ povedala Zsuzsová.

18:27 - Slovo si zobrala Zsuzsová: „Vo svojej prvotnej výpovedi v septembri 2018 Andruskó vypovedal, že o usmrtení Kušnírovej sa dozvedel z médií a dnes tvrdí, že mu to povedal Szabó už v deň skutku.“ Zsuzsová si myslí, že Andruskó počas vyšetrovania svoje výpovede modifikoval. „Nikdy som Andruskóvi o Kočnerovi nerozprávala. Nič o ňom nevedel, okrem toho, že je krstný otec mojej dcéry,“ povedala Zsuzsová. 

18:14 - Kvasnica upozornil Zsuzsovú, aby nerobila opičky na Andruskóa. Nepomenoval to presne „opičky“, ale v súvislosti s kamarátkami Kočnera sa to hodí lepšie. „Pani Zsuzsová, prosím, nerobte tieto mimiky a gestikulácie. Máme vedomosť o tom, že to robíte. Preto sme vaše správanie riešili aj so Zborom väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).“Na riešenie ZVJS sme upozornili v tomto článku.

18:09 - Kočner sa pýta Andruskóa na jeho rozhovor so Zsuzsovou. Tá sa s Andruskóm mala venovať úplatku pre Lipšica vo výške 3 milión eur. Sudkyňa otázku nepripustila, lebo nemá nič s pojednávanou vecou.

18:08 - „Dôležité je, že svedok opoznal dve fotografie zo sledovania Jána Kuciaka. Tento dôkaz je jedným z kľúčových nepriamych dôkazov. Usvedčuje prepojenie od obžalovaného Kočnera, cez Zsuzsovú, cez svedka Andruskóa, až po obžalovaných vykonávateľov,“ tvrdí Lipšic.

18:05 - Svedok sa pamätá na fotky, ktoré mu mala ukazovať Zsuzsová: „Môže to byť na autobusovej zastávke, buď v Seredi alebo v Bratislave. Na túto druhú fotku sa nepamätám. Ale laptop bol otočený na stranu Zsuzsovej, nemusel som vidieť všetko. Tretiu fotku si pamätám, to je ako keď išiel na autobus, môžem ďalej?“ Prokurátor mu fotky zobral a nemá ďalšie otázky.

18:01 – Sudkyňa rozhodla. Súd to môže použiť ako vecný dôkaz, a na základe definície povoľuje dôkaz predložiť.