AKTUÁLNA SITUÁCIA NA SLOVENSKU
  • Na Slovensku je zatiaľ potvrdených 68 734 prípadov nákazy.
  • Za stredu 4.11 pribudlo 1 962 nakazených novým koronavírusom.
  • Spolu máme 286 (+ 25) obetí a 16 426 vyliečených (+ 952).
SITUÁCIA VO SVETE

Počet nakazených: 47,854,042
Počet vyliečených: 34,357,609
Počet úmrtí: 1,220,535

____________________________________________________________________________________

Ďakujeme, že ste s nami sledovali ONLINE.

22:00 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaznamenáva "explóziu" prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v európskom regióne a upozorňuje aj na nárast úmrtnosti súvisiaci s pandémiou. V rozhovore pre agentúru AFP to konštatoval riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge. Apeloval, že Európa v tejto situácii nesmie poľaviť vo svojom boji proti pandémii. (tasr)

21:24 Dánska premiérka Mette Frederiksenová oznámila vo štvrtok nové obmedzenia týkajúce sa viac ako 280.000 ľudí žijúcich v regióne Severné Jutsko, kde sa v súvislosti s norkovými farmami objavila u ľudí zmutovaná verzia nového druhu koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP. (tasr)

20:55 Už tri dni trvajú vo Francúzsku demonštrácie stredoškolákov za posilnenie hygienických opatrení na svojich školách, ktoré by sa podľa nich v čase pandémie vyvolanej koronavírusom SARS-CoV-2 mohli ľahko stať ohniskami nákazy. V niektorých školách sa k protestom študentov pridali aj ich učitelia, ktorí tvrdia, že "neexistujúce" opatrenia proti koronavírusu nového typu vystavujú riziku aj ich, informuje agentúra AFP. (tasr)

20:37 Vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie chcú v ČR štatistici na základe získaných dát odporučiť ministrovi zdravotníctva Janovi Blatnému, aby existujúce opatrenia v ČR platili ešte dva až tri týždne. V Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR to vo štvrtok povedal riaditeľ Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky ČR (ÚZIS) Ladislav Dušek. (tasr)

20:13 Odberné miesta budú počas druhého kola celoplošného testovania na COVID-19 zriadené aj v Rimavskej Sobote a Lučenci, ktoré sú sídlami okresov, kde bolo v prvom kole menej ako 0,7 percenta pozitívnych testov. Samosprávy o tom informujú na svojich oficiálnych internetových stránkach. (tasr)

20:00 V Česku vo štvrtok do 18.00 h SEČ pribudlo 6588 laboratórne potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Ako informoval spravodajský portál Novinky.cz, je to o 700 prípadov menej ako za rovnaký čas v stredu, keď bol následne za celý deň zaznamenaný rekordný nárast infikovaných.  (tasr)

19:12 Maďarsko dostane ruské a čínske vzorky vakcín proti novému druhu koronavírusu, aby ich mohlo otestovať. Informovalo o tom vo štvrtok internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság (HVG) s odvolaním sa na príspevky ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa a štátneho tajomníka rezortu diplomacie Tamása Menczera zverejnené na Facebooku. (tasr)

Ilustračná snímka
Zdroj: Emrah Gurel

18:43 Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove eviduje 107 pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19. Zároveň má hlásených 98 na koronavírus pozitívne testovaných lekárov, sestier a pôrodných asistentiek.

18:24 Okresné mestá na Zemplíne sú na druhé kolo testovania obyvateľstva na nový koronavírus pripravené. Odberové miesta v nich zostávajú nezmenené, testovacie tímy budú pracovať s malými obmenami. Náklady spojené so zabezpečením prvého kola celoplošného testovania zatiaľ vyčíslilo len mesto Humenné, ostatné sa budú finančnou stránkou testovania zaoberať až po druhom testovacom víkende. (tasr)

17:50 Mesto Spišská Nová Ves zriadilo aj v druhom kole testovania počas víkendu 7. a 8. novembra 11 odberných miest. Radnica odporúča obyvateľom, aby sa v sobotu prišli otestovať tí so začiatočnými písmenami priezviska od A - K a v nedeľu s priezviskom začínajúcim L – Z. Pre TASR to potvrdil pracovník pre styk s médiami Tomáš Repčiak s tým, že testovanie sa bude realizovať od 8.00 do 20.00 h. (tasr)

17:00 Po stredajšom rekordnom dennom náraste novoinfikovaných novým koronavírusom (6211) zaznamenali v Rakúsku vo štvrtok ďalší rekord - pribudlo 7416 nových prípadov nákazy. Informovala o tom agentúra APA. (tasr)

16:00 Osoby, ktoré sa nachádzajú v karanténe s inými osobami s pozitívnym výsledkom testu, sa nesmú zúčastniť na ďalšom plánovanom testovaní antigénovými testami, a to ani v prípade, že ich antigénový test bol negatívny.

15:30 Osoba, ktorá sa nezúčastnila prvého kola testovania antigénovými testami, na druhé kolo, ktoré je plánované najbližší víkend (7. a 8. 11.), ísť nesmie. Na sociálnej sieti na to upozornilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Najbližší víkend prebehne testovanie len v niektorých okresoch Slovenska. FOTO TASR - Roman Hanc
Zdroj: Roman Hanc

15:00 Ak by sa u premiéra Igora Matoviča (OĽANO) potvrdila nákaza novým koronavírusom, poslancov Národnej rady (NR) SR zrejme opätovne pretestujú. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

14:30 Prezidentka SR Zuzana Čaputová nepôjde do karantény, preventívne však pracuje až do piatka (6. 11.) z domu. Pre TASR to vo štvrtok uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

14:00 Grécko od soboty opäť zavedie na tri týždne lockdown, aby obmedzilo šírenie druhej vlny pandémie koronavírusu, oznámil vo štvrtok premiér Kyriakos Mitsotakis. Informovala o tom agentúra AFP.

13:00 V 45 okresoch sa cez víkend (7. a 8. 11.) uskutoční plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Dôležité info k víkendovému testovaniu - mení sa čas, kedy sa budete môcť dať otestovať! Viac info nájete TU >>>

12:00 Ochranári žiadajú ministerstvo pôdohospodárstva a Štátnu potravinovú a veterinárnu správu (ŠVPS), aby zatvorili kožušinovú farmu v obci Príbovce v okrese Martin. Dôvodom je objavenie novej mutácie koronavírusu na kožušinových farmách v Dánsku, ktoré nakazili stovky ľudí. Informoval predseda združenia Humánny pokrok Martin Smrek.

11:30 Bojnická nemocnica zverejnila na sociálnej sieti prosbu o pomoc adresovanú zdravotníkom. Prosí ich, aby pomohli personálu nemocnice so starostlivosťou o tamojších pacientov. Situáciu označila za vážnu, keďže mnoho zdravotníkov zostalo pre ochorenie doma a pacienti neustále pribúdajú. Ako navrhuje kritickú situáciu zachrániť riaditeľ nemocnice, sa dočítate TU v článku >>>

11:00 Mesto Myjava ešte nemá spočítané všetky náklady za prvé kolo celoplošného testovania v rámci akcie Spoločná zodpovednosť. Samospráva predpokladá, že sú v rozmedzí od 15.000 do 20.000 eur. 

10:30 NAŽIVO z hranice: Polícia námatkovo kontroluje prijaté opatrenia už pri vstupe na Slovensko

10:20 Takáto je aktuálna situácia v jednotlivých okresoch na Slovensku

10:00 Pribudlo 1 962 pozitívne testovaných osôb, urobilo sa 12 864 testov. Počet úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 sa zvýšil o ďalších 25 prípadov - podrobnejšie informácie nájdete TU >>>

09:30 Minister obrany Naď mal dnes na 15:00 hod. naplánovú tlačovku k nadchádzajúcemu druhému kolu testovania. Kvôli jeho karanténe je však zrušená a Ministerstvo obrany zverejní informácie o druhom kole testovania v tlačovej správe. 

09:00 V Spojených štátoch za posledných 24 hodín pribudlo najmenej 102.591 prípadov infekcie novým typom koronavírusu, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Ukázal to výpočet tlačovej agentúry Reuters.

08:00 Dnes predpoludním budú policajti náhodne kontrolovať vozidlá na vstupe a výstupe do a zo Slovenskej republiky na 40 hraničných priechodoch naprieč celým Slovenskom. Takéto zvýšené náhodné kontroly budú na hraničných priechodoch v rôznych časoch až do nedele a budú pokračovať aj v ďalšom období. Výsledky budú poskytnuté na rokovanie Ústredného krízového štábu tak, aby opatrenia prijímané proti šíreniu ochorenia Covid-19 boli čo najviac cielené a aby splnili svoj účel.

07:00 Minister obrany Jaroslav Naď je v domácej karanténe, bol v priamom kontakte s pozitívne testovaným. PCR test absolvuje zajtra, dokiaľ nebude poznať výsledok, zrušil všetky mediálne výstupy.

06:30 V stredu pribudlo v Česku 15 729 potvrdených prípadov. Je to zatiaľ najvyšší denný prírastok od začiatku epidémie a tretíkrát, kedy počet pozitívnych testov za jediný deň prekročil 15 000.

06:00 V Poľsku bude vzhľadom na epidemiologickú situáciu v nemocniciach pomáhať aj 2000 vojakov. Informovala o tom v stredu agentúra PAP s odvolaním sa na vyjadrenie poľského ministra obrany Mariusza Blaszczaka.

Pozrite si, to najdôležitejšie zo včera >>>