17:15 - Prerušené pojednávanie do 28. októbra.

17:12 - 28. októbra bude predvolaná Volzová, na 4. novembra Vargovci a Marian Kolník (navrhla ho obhajoba) a na 5. novembra Mojto a Fiľo.

17:10 - Lipšic predložil ďalšie dokumenty. Malo by ísť o vyjadrenie exmanželky nebohého právnika Ernesta Valka, Ruskovu nahrávku v ktorej sa vyjadroval, koľko vie Rusková o zmenkách, a aj Drgoncove vyjadrenie, či mohlo prísť k prechodu, alebo odňatiu licencie.

17:04 - Prokurátor Šanta predstúpil pred sudcu a predložil kompletnú Threemu so slovami: „Predkladám kompletnú Threemu.“ Hneď s ak tomu vyjadril aj predseda senátu. „Prokurátor predložil v elektronickej forme správy z aplikácie Threema, z ktorej navrhuje dokazovanie,“ hovorí sudca s tým, že s kompletným prepisom, ktorý Šanta predložil súdu, sa musí oboznámiť.

17:00 - Aktuálne sa dohaduje, akí ďalší svedkovia budú predvolaní.

16:57 - Súd chce predvolať aj Pavla Vargu a Katarínu Vargovú, ktorých tiež navrhla obhajoba. Para chce aby boli predvolaní aj ďalší svedkovia.

16:55 - Sudca prezerá listiny. Počas odmlky sa nám podarilo zistiť, že Mojto vlastní aktuálne deväť firiem. Napríklad jeho EUROKIM mal v roku 2018 zisk cez 430 tisíc eur.

16:50 - V Novembri by mal byť predvolaný aj svedok navrhnutý obhajobov František Mojto z Nitry.

16:43 – Sudca teraz hovorí o najbližšom pojednávaní: „Mala by prísť Volzová. Predvolanku prevzala a zatiaľ sa neospravedlnila.“ Najbližšie pojednávanie sa uskutoční 28. októbra. Fiľo bude predvolaný na 4. novembra.

16:38 - Pojednávanie pokračuje.

16:26 - Prestávka 10 minút.

16:21 - „Keby som nemal podiel v Media Investe (naznačil to Kováčik, poznámka redakcie), načo by som to celé robil?,“ tvrdí na záver monológu Rusko.

Pavol Rusko na pojednávaní z údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej. V kauze zmenky dnes pôsobil občas podobe.
Pavol Rusko na pojednávaní z údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej. V kauze zmenky dnes pôsobil občas podobe.
Zdroj: TASR