18:29 - „Aj Andruskó mal dlžiť peniaze môjmu bratovi a chcem sa ho preto opýtať, prečo zabili môjho brata,“ povedala Molnárová.

18:24 – Molnárová skladá pred súdom prísahu v maďarskom jazyku.

18:21 – Pojednávanie pokračuje. Vypovedať ide Molnárova sestra Silvia Molnárová. Tá potrebuje k výsluchu tlmočníčku.

18:10 - Prestávka na 10 minút.

18:02 – Svedkyňa potom povedala, že jej manžel mal peniaze. A každý v jeho okruhu o tom vedel. Vraj sa vedel obliekať. Mal mať doma skrýšu, kde držal hotovosť. Tú mal v skrini za monterkami. Či o tejto skrýši vedel aj Molnárov blízky človek Gabriel Harsányi odpovedať nevedela. Práve on mal Szabóvi a Marčekovi podľa obžaloby povedať, že Molnár má vraj doma peniaze.

17:55 – Langerová povedala, že sa s Molnárom rozišla už dávnejšie a potom sa aj rozviedli. Najskôr sa vraj hádavali kvôli synovi a neboli zadobre. Neskôr už spolu začali vychádzať a posledný rok pred jeho smrťou to už malo byť medzi nimi dobré.

Prvé pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je Marián Kočner.
Prvé pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je Marián Kočner.
Zdroj: MATEJ KALINA

17:50 – Langerová sa rozhovorila o hodinách, kedy sa dozvedela o smrti Petra Molnára. Podľa nej čakali so synom na Molnára. Ten mal syna niekam zaniesť. Langerová podnikateľovi volala, písala správy, využívala rôzne aplikácie a Molnár sa jej stále neozýval. „Okolo deviatej mi volala kamarátka, ktorá mi to oznámila. Nevedela nič viac, iba to, že je tam sanitka,“ povedala Langerová.

17:35 – Vypovedať ide manželka zavraždeného podnikateľa Petra Molnára, Viktória Langerová.

17:32 – To bol azda svetový rekord v rýchlosti výsluchu pred súdom. Marček hovoril pomerne dlho, Szabó oveľa menej, Zsuzsová už bola krátko a Kočner ich porazil aj v tejto činnosti. Jeho výpoveď trvala iba pár desiatok sekúnd.

17:30 - Kočnerova výpoveď skončila.

17:27 - „Ide o nedôveryhodnú osobu, ktorá môže v budúcnosti svoje výpovede podľa dôkazov riešených na súde upravovať,“ povedal Lipšic. Musel ale rešpektovať Kočnerovo rozhodnutie.