16:54 – Pojednávanie prerušené do 17. júna 2020.

16:51 – Výsluch svedka Mikolaja skončil.

16:47 – Aktuálne si právni zástupcovia zavraždenej dvojice a obžalovaní vymieňajú názory, ktoré už boli povedané. Sudkyňa aktuálne upozorňuje Zsuzsovú: „Máte priestor vyjadriť sa k výpovedi, nie reagovať na právnych zástupcov.“ Pred  minútkou takto upozornila aj Kočnera s Lipšicom: „Nie ste na trhovisku.“ Zúčastnené strany sa nateraz vyjadrujú k výpovedi svedka.

16:40 – Lipšic má na výpoveď svedka iný názor: „Presne to potvrdzuje Marčekovu a Andruskóovu výpoveď. Tí povedali, kedy si svoje telefóny vypínali a kedy začali používať pracovné mobily.“

16:38 - „Andruskó mi v ten deň nevolal. To by v záznamoch bolo. Svedok nepotvrdil, že by som sa stretla s Kočnerom,“ povedala Zsuzsová. Zsuzsová sa vyjadrila k prvému dňu po vražde. Podľa obžaloby si mala volať ráno s Andruskóm a v obedňajších hodinách sa v Bratislave stretnúť s Kočnerom.

16:35 – Výpoveď Mikolaja skončila. K jeho doterajším slovám sa ide vyjadriť Zsuzsová.

16:22 – Kočner chce vedieť, že keby boli dve čísla (mobilné telefóny) pri sebe a používali napríklad internet, či by boli pripojené na rovnakú základňovú stanicu. „Nie. To som už vysvetľoval. Niektoré mobily používajú 2G, iné 3G, 4G. Niektoré siete dokonca ani nemusia vždy prijať telefónne číslo,“ vysvetlil mu znalec.

16:13 – Svedok teraz komunikuje s Kočnerom. Ten sa ho pýta na rôzne telefónne čísla, prečo kedysi prešli z jednej základňovej stanici na inú rýchlo, inokedy pomalšie. Znalec mu vysvetľuje, že keď číslo prejde zo základňovej stanice na inú stanicu neznamená, že aj telefón sa presunul o 10 km. Proste sa mobilný telefón len pripojil na inú základňovú stanicu.

15:58 – Szabóa asi premáha únava. Po prvýkrát od začiatku výpovede svedka Mikolaja, ktorý analyzoval pohyb mobilov si podoprel hlavu a nepozeral uprene na monitor. Netrvalo to ale dlho a svoj zrak opäť zdvihol na zavesený monitor.

15:37 – U Szabóa je málokedy vidieť, že by sa počas pojednávaní venoval tomu, čo sa na súde deje. Dokonca sa k ničomu ani nevyjadruje. Teraz veľmi pozorne sleduje, čo odborník na IT ukazuje na monitore o tom, ako sa pohybovali čísla a kto s kým si kedy písal a prezváňal.

Siedme pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je obžalovaný Tomáš Szabó.
Siedme pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je obžalovaný Tomáš Szabó.
Zdroj: MATEJ KALINA

15:34 – „Z čísla 629 na číslo 684 bolo dňa 21. februára o 19:32 poslaná správa. Potom prišlo prezvonenie. O 20:26 prezvonilo číslo 629 naspäť. Potom sa pohyb čísiel začal pohybovať z Veľkej Mače, Sládkovičovo, Galanta. Potom boli telefóny vypnuté,“ povedal znalec.

15:23 – Analytik ukazuje, ako si ľudia medzi sebou vymieňali správy a telefonáty. Na obrazovku síce nie je moc vidieť, ale Mikolaj diktuje, ako 629 poslal správu 684. Ide o koncové čísla telefónnych čísiel. Zatiaľ sa nevie, komu patria.

15:17 – Mikolaj s použitím monitora vysvetľuje, ako operátori zaznamenávajú každý pohyb telefónu.

15:07 – Vypovedať ide odborník na IT oblasť Dušan Mikolaj.

15:05 - Pojednávanie pokračuje. Sudkyňa návrhu prokurátora nevyhovela a pojednávanie pokračuje za prítomnosti verejnosti.