18:35 - Sudkyňa prerušila pojednávanie. Pokračovať sa bude v pondelok 3. februára 2020.

18:34 - Marčekovi sa menia dôvody väzby, pretože jeden z bodov jeho väzby pominul. Tým bolo prípadné ovplyvňovanie dôkazov a svedkov. Ostala mu úteková a preventívna väzba.

18:14 - Sudkyňa Sabová prečítala majetok Kočnera, ktorý bol zaistený. Nie je toho málo... Kočner sa tentokrát nesmeje. Uznesenie, ktoré sudkyňa prečítala, je z júla 2018.

18:09 - Kvasnica povedal k návrhu Zlatice Kušnírovej o zaistení majetkovej ujmy pre poškodených: „Kočnerove zmenky sú v sume približne 12 miliónov eur. Máme obavu, že zmenky budú použité na zaplatenie iných záväzkov. Čo by v prípade pozitívneho výsledku v tomto súde sťažilo konanie na zabezpečenie škody.“

18:00 – Výpoveď svedka končí.

17:59 - „Mal som pocit, že som pracoval pre agentúru spravodajskej služby. Sledovanie som robil mimo pracovného času,“ odpovedal svedok na otázku Lipšica, či mohol naraz pracovať pre Finančnú správu aj SIS.

17:50 - „Neviem potvrdiť na 100 percent, či som ju urobil alebo niekto z nášho tímu. To neviem potvrdiť,“ povedal Mlynarčík s tým, že ako povedal, kvalitou fotiek sa moc nezaoberal. K ďalším trom fotkám povedal podobné slová.

17:45 – Na otázku, či svedok pozná Petra Tótha, Mlynarčík odpovedal: „Osobne nie. Bol som na krste jeho dvoch kníh. Zobral ma tam Kriak.“

17:38 - „Pre mňa to bola veľká výzva - pracovať pod profesionálom, akým je Kriak. Zo začiatku som sa preto o odmene ani nebavil. Potom sme dostávali 1200 až 1500 eur mesačne. Mne ich dával Kriak. Nikdy som sa ho nepýtal na zdroj financovania,“ povedal Mlynarčík.

17:35 – Podľa svedka ho nesledovali celé dni, ale len po ich pracovnej dobe, teda po 16:00. Vraj sa dvakrát stretli pred budovou, v ktorej Kuciak pracoval. Kuciaka sledovali traja ľudia (Kriak, Mlynarčík a Dano Škrip), čo tiež tvrdil aj Kriak. Raz ho ráno mali odfotiť na zastávke a aj po otvorení brány.

17:29 – Kriak mu mal vraj raz povedať, že je možnosť pracovať pre bezpečnostnú službu. „Bral som to tak, že pracujem pre štát. Kriaka som vnímal ako šikovného človeka z Finančnej správy,“ povedal Mlynarčík.

17:26 - „Stretli sme sa pred budovou, kde Kuciak pracoval. On (Kuciak, poznámka redakcie) nastúpil do autobusu, vystúpil v Seredi a nasadol do auta. Potom sme išli do Veľkej Mače. Pamätám si, ako Kriak kričal, že toto je zbytočné, že to nie je žiadny díler drog, že je to zbytočné. Celkovo sme ho sledovali tri, štyri dni. Presne si nepamätám,“ povedal Mlynarčík.

17:24 – Rovnako ako Kriak, aj Mlynarčík si myslel, že pracuje pre štát. Povedal to na úvod svojej výpovede.

17:20 – Vypovedať ide Štefan Mlynarčík. Ten teraz pracuje ako vyšetrovateľ. Spolu s Kriakom mal pre Tótha zabezpečovať sledovanie novinárov. Tóth na súde povedal, že to robili na Kočnerovu požiadavku.

17:18 – Zsuzsová požiadala, aby sa dnes už konalo bez jej prítomnosti. Nikto nenamietal a senát súdu jej žiadosť odobril. Zsuzsovú teraz odnášajú do Ústavu na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody Leopoldov.

17:17 – Pojednávanie pokračuje.

Hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho družky Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku, 15. januára 2020. Na snímke svedkovia vpravo Miroslav Kriak a vľavo Štefan Mlynarčík, ktorí vykonávali sledovanie novinárov vrátane Jána Kuciaka.
Hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho družky Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku, 15. januára 2020. Na snímke svedkovia vpravo Miroslav Kriak a vľavo Štefan Mlynarčík, ktorí vykonávali sledovanie novinárov vrátane Jána Kuciaka.
Zdroj: Michal Sv?tok

17:01 – Sudkyňa vyhlásila prestávku na 15 minút.

16:48 - Prokurátor predložil Kriakovi fotografie zo sledovania. Ten fotografie opoznal a povedal, ktorá bola kým vyhotovená: „Túto vyhotovil Mlynarčík.“

16:42 – Mená novinárov, ktorí boli podľa Kriaka sledovaní: Štefan Hríb, Eugen Korda, Monika Tódová, Adam Valček, Dag Daniš, Marek Vagovič a Ján Kuciak. Hovorilo sa o 8-9 sledovaných novinároch, ale presne ich nevymenoval. Počas tejto jeho vety sa totiž menili v pojednávacej miestnosti príslušníci ZVJS, čo spôsobuje vždy šum a zoslabí sústredenie. Sledovaná mala byť aj Zuzana Petková. Exkluzívny rozhovor s ňou pre Plus JEDEN DEŇ nájdete tu.