Verejnosť včera zaskočila šokujúca správa. Ministerstvo zdravotníctva sa rozhodlo po 7 rokoch odvolať dlhoročného riaditeľa najväčšej detskej nemocnice na Slovensku Ladislava Kuželu.

 „Dnes sme sa dozvedeli, že bez vysvetlenia končí naše vedenie. Nejdem sa určite rozpisovať ani obhajovať. Rozhodnutie, samozrejme, prijímam,“ napísal včera Kužela v oznámení. Pre denník Plus JEDEN DEŇ exkluzívne prehovoril, ako vníma celú situáciu.

„O 14.00 hod. si nás zavolali na stretnutie na ministerstvo, kde nám pracovník poverený oznámil, že končíme. Nedostali sme žiadne vysvetlenie a bolo nám povedané, že zajtra už ani nemusíme chodiť do práce,“ opisuje situáciu Kužela.

Nečakaný vyhadzov si nevie vysvetliť: „Ja som sa s ministrom nikdy nestretol, videl som ho len v televízii. Nikto nám nepovedal, že niečo robíme zle alebo že sú s našou prácou nespokojní. Nedostali sme ani žiadne upozornenie, varovanie, skrátka nič. Vôbec sme to nečakali.“

Ministerstvo včera zverejnilo stanovisko, v ktorom uviedlo, že štátne nemocnice dosiahli rekordné zadlženie a riaditelia tak stratili dôveru ministra Krajčího. Kužela to považuje za absurdné, pretože nemocnica na Kramároch, ktorej 7 rokov šéfoval, bola podľa jeho za posledné dva roky v zisku.

Čo bude teraz robiť Kužela a kto zasadol na jeho miesto, nájdete na ďalšej strane >>>