Kočner chcel po rokoch svoje peniaze späť a začal sa súdiť. V prípade prvej zmeny v hodnote 26 miliónov eur bolo konanie zastavené kvôli nezaplateniu súdneho poplatku . V prípade druhej zmenky súd v apríli tohto roka rozhodol, že Pavol Rusko, a v druhom rade televízia Markíza musia Kočnerovej firme zaplatiť 8 miliónov eur plus úroky.

Markíza sa však voči rozhodnutiu odvolala a na Ruska s Kočnerom podala trestné oznámenie za falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. „Konanie NAKA potvrdzuje, že podozrenia, ktoré sme opísali v našom trestnom oznámení voči Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi, sú závažného charakteru. Pravosť týchto zmeniek spochybňujeme od začiatku sporu. Okresnému súdu sme predložili dôkazy zdôvodňujúce podozrenie z falšovania zmeniek na základe objektívne overiteľných skutočností,“ povedal mediálny zástupca TV Markíza Peter Papánek.

Ten tiež pripomenul, že sporné zmenky nikdy neboli „zaznamenané v účtovníctve Markízy, ani v účtovníctve spoločností, ktoré údajne zmenky vlastnili predtým, ako došlo k uplatneniu podvodných nárokov.“ Zmenky podľa nich "neboli vytvorené v roku 2000 ale neskôr, teda v čase, keď Pavol Rusko už nebol štatutárom TV M.“