O blahodarných účinkoch otužovania sú presvedčení viacerí slovenskí politici. Ako odhodlaný otužilec je dlhodobo známy poslanec Za ľudí Juraj Šeliga. Ten nakrútil aj video, na ktorom ho vidno uprostred zasneženého lesa, ako si vlastnoručne vysekal dieru do ľadu a následne sa celý ponoril do studenej vody. 

Zimné plávanie v studenej vode tradične absolvuje aj poslanec Smeru-SD Richard Takáč. Blahodarné účinky otužovania pozná aj exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (klub SaS), ktorá pravidelne zverejňuje snímky na sociálnej sieti, kde ju vidno ponorenú do studenej vody.

Exkluzívne zábery na bratislavských Zlatých pieskoch vznikli aj o premiérovi Eduardovi Hegerovi, ktorý sa tiež intenzívne venuje otužovaniu. „Otužovaniu sa venujem od februára minulého roka. Je to moja pravidelná aktivita popri behu. Tento šport trénuje psychiku, vytrvalosť a je v neposlednom rade prospešný pre zdravé telo. Aktivuje imunitný systém, vďaka čomu nebývam často chorý, pomáha s cirkuláciou krvného obehu," povedal pre náš denník.

Otužovanie v studenej vode sa rozhodla cez víkend absolvovať aj extenistka a poslankyňa Sme rodina Romana Tabák. "Prepáčte, že sa stále opakujem. OTUŽOVANIE je prospešné pre vaše telo a myseľ! Začnite čím skôr!" pripísala k fotke, kde ju vidno v sexi plavkách, ako vchádza do ľadovej vody na Karloveskom Ramene. FOTKU TABÁK Z JAZERA SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII!