Otázne je aj nadobudnutie dvoch bytov jeho iba 20-ročného syna Krištofa. Ten ich minulý týždeň kúpil na Konventnej ulici v Bratislave bez hypotéky, kde sa cena jedného pohybuje v státisícoch eur. Kičura starší, ktorý včera už vypovedal na NAKA, sa po medializácii informácie o bytoch jeho syna vyjadril, že Kičura mladší si vybavuje pôžičku a byty bude splácať. Krištofovi Kičurovi sa darí už dlhšie. „Syn Kajetána Kičuru je šikovnejší, ako sme si mysleli. Okrem dvoch bytov v centre Bratislavy vlastní aj rekreačnú chatu na Devíne, ktorú kúpil ako 18-ročný. Taktiež bez ťarchy,“ píše nadácia Zastavme korupciu. Neskôr Kičura vyhlásil, že syn nakupoval za rodičovské peniaze.

S Kičurovým menom sa pritom spájajú viaceré zaujímavosti. Minulý rok kandidoval na člena Ústavného súdu. Na post ho navrhol poslanec Smeru Ján Podmanický (42).  Aj keď Kičura post nezískal, po odvolaní z funkcie riaditeľa štátnych hmotných rezerv sa môže vrátiť na post sudcu. Pre doterajší flek má totiž len pozastavenú funkciu. „Nevylučujem to, ale neplánujem to tak skoro,“ povedal Kičura. Matoviča pritom táto informácia poriadne zaskočila: „To sme pomohli súdnictvu. V úvodzovkách.“ Pod fotkou nájdete vyjadrenie odborníka.

Predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura s ukážkou testu na ochorenie COVID-19.
Predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura s ukážkou testu na ochorenie COVID-19.
Zdroj: Jaroslav Novák

Sociológ Michal Vašečka:  Mohol to pochopiť ako šancu na zárobok

„Kúpa dvoch bytov, bez záložného práva a bezprostredne po viditeľne nevýhodnom nákupe je podozrivá. Ak sa potvrdí, že peniaze pochádzajú z nákupov rúšok, tak to tromfuje všetky kauzy, ktoré sa Slovenskom prevalili za posledné roky. Nie možno sumou, ale rozhodne zneužitím situácie, kde ide o ľudské životy. Tomu sa hovorí hyenizmus. Predpokladám, že toto bude riešené veľmi rýchlo, toto je je kauza, ktorá môže veľmi rozrušiť obyvateľov Slovenska. Dlhé roky nikto nebol na Slovensku potrestaný za rôzne zlodejiny a ľuďom dochádza trpezlivosť. Atmosféra nedotknuteľnosti, ktorej sa tešili ľudia vo funkciách, sa skutočne z pohľadu ľudí nemôže už reprodukovať. Vzhľadom na to, že sa to udialo tesne pred vytvorením novej vlády, ľudia môžu mať oprávnene pocit, že niekto to mohol pochopiť ako svoju poslednú šanca na ľahký zárobok.“

Mohlo by vás zaujímať: