"Prišli sme do Národnej rady, aby sme úprimne poďakovali poslancom NR SR za schválenie príplatkov našim veteránom a ich vdovám a vdovcom, veteránom 2. svetovej vojny a SNP, ktorí sa nedožili dnešnej doby. Pri tejto príležitosti sme udelili predsedovi NR SR naše ocenenie," povedal šéf zväzu Pavol Sečkár.

Ocenený Danko. Neuveríte, začo dostal medailu!
Zdroj: TASR

Danko sa poďakoval a vyzdvihol, že poslanci príplatky schválili. Ocenenie si váži. "Mám neskutočný pocit naplnenia svojej idey vo vzťahu k tomu, že konečne sa o téme obrany, armády a úcte tých, ktorí bojovali v histórii, začne rozprávať v inej dimenzii," povedal.

Nehorázne! Poslancom sa opäť neráčilo prísť do parlamentu

Sľúbil, že bude naďalej bojovať proti extrémistom. "Blázni, ktorí ničia pamätníky našich osloboditeľov, musia byť pod merítkom našej spoločnosti. Budeme pokračovať s tým, s čím ste bojovali vy. Fašistov musíme vyhnať z Národnej rady," vyhlásil.

Počiatek sa vyjadril k Sulíkovej spovedi. Prinútil ho stretnúť sa s Kočnerom?

So zástupcami zväzu hovoril Danko aj o možnosti zriadenia hrobu neznámeho vojaka. "Sme jedným z mála štátov, ktorý ho nemá. Budem viesť intenzívne rokovania s primátorom Bratislavy," povedal s tým, že v hre je niekoľko lokalít.

Účastníci národného boja za oslobodenie a vdovy a vdovci po týchto osobách už majú nárok na vyššie príspevky. Tie im prináša koaličná novela zákona, ktorá v novembri vstúpila do účinnosti.