Nekonečný príbeh súdneho pojednávania obžaloby za tunelovanie nebankoviek BMG a Horizont sa vlečie už desiaty rok a koniec je stále v nedohľadne. To však obžalovanému zjavne na nálade neuberá. Majský si veselo kávičkuje, najnovšie si užíval spoločnosť bývalého šéfa štátnej tlačovej agentúry Čeredejeva. „Je to moja súkromná záležitosť, nevidím dôvod vyjadrovať sa k tomu pre denníky,“ povedal nám o obsahu ich stretnutia bývalý novinár Čeredejev.

Starí dobrí kamaráti

O dôvode stretnutia nič bližšie nechcela povedať ani Majského dcéra Eva, no podľa nej sú jej otec a Čeredejev priatelia. „Prosím vás, koho to zaujíma, s kým sa niekto stretne na káve? Neviem vám povedať, prečo sa môj otec stretol s Čeredejevom. Môj otec a Čeredejev sú storoční kamaráti, pamätám si ho ešte ako dieťa,“ povedala pre PLUS Jeden deň Majská. Nevie vraj, ako sa jej otec s Čeredejevom zoznámili. „Vy si pamätáte, kedy sa váš otec s niekým zoznámil? Viem, že pán Čeredejev robil predtým v TASR a roky už asi nikde nepracuje, teda neviem, kde pracuje. Môj otec je preč a viac vám k tomu neviem povedať,“ dodala Majská.

Majský je opäť plný života a optimizmu.
Zdroj: MATEJ KALINA

Stretnutie starých kamarátov.
Foto: MATEJ KALINA

Ukončenie sporu je v nedohľade

Majský je spolu s Patrikom Pachingerom a Davidom Brtvom obžalovaný z tunelovania nebankových spoločností BMG Invest a Horizont, v ktorých prišlo o úspory okolo 170-tisíc ľudí. Spor sa však vlečie už desiaty rok. Majského už v roku 2007 za tunelovanie nebankoviek odsúdili na dvanásť rokov natvrdo, no Najvyšší súd rozsudok zrušil. Pojednávania sú odvtedy väčšinou pre práceneschopnosť niektorého z aktérov neustále odročované. Stalo sa tak aj v apríli 2011 pre práceneschopnosť obžalovaného Davida Brtvu. Toho medzitým odsúdili za ďalší trestný čin na päť rokov, no do väzenia nenastúpil a zmizol. Chytili ho až v marci tohto roku v susednom Česku. Ďalšie pojednávanie v kauze však na Špecializovanom súde zatiaľ nevytýčili.

Starosti veľkopodnikateľa

Majského život však nie je taká idylka, ako by sa mohlo zdať. Súdu dlhuje 33-tisíc eur a splácať ich má dva roky. Najnovšie číslo týždenníka PLUS 7 dní prináša informáciu, že Krajský súd v Bratislave podpísal s Majským nedávno dohodu o splátkach v zmysle zákona o vymáhaní súdnych pohľadávok. Ide o nezaplatený súdny poplatok vo výške 33 393 eur za Majského odvolanie. Ako Majský svoju žiadosť súdu odôvodnil ani o aký spor išlo, nie je známe.