Advokát Pavol Gašpar považoval svoje obvinenie v súvislosti s kauzou poľovnícka chata od začiatku za účelové a nezákonné. Tvrdil, že ide o reakciu na jeho mediálne výstupy. Kritizoval, že mu uznesenie doručovali operatívci z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v čase, keď bol s rodinou. Podľa neho išlo o operatívcov, ktorých mali preverovať pre podozrenie zo zneužitia právomoci v prípade, kde vystupuje ako poškodený. "Účelovosť tohto konania podčiarkuje aj fakt, že je postavené na jedinom nezákonnom dôkaze a vyšetrovateľ skutok zámerne nadkvalifikoval," uviedol s dôvetkom, že je presvedčený, že zákonným spôsobom preukáže svoju nevinu.

Poľovnícka chata v obci Čifáre, kde sa stretávali politici s advokátmi a podnikateľmi.
Zdroj: aktuality.sk

Ubehli dva mesiace, a jeho slová sa stali skutočnosťou. Denníku Plus JEDEN DEŇ sa totiž ako prvému podarilo zistiť, že Pavlovi Gašparovi bolo obvinenie zrušené. "Viac ako šesť mesiacov príslušníci NAKA, konkrétne vyšetrovateľ Martin Juhás, a operatívny pracovníci Dušan Daloš a Michal Kokoš v rozpore so zákonom monitorovali porady advokátov, ktoré sú chránené osobitným zákonom. Túto skutočnosť potvrdila zrušením uznesenia o začatí trestného stíhania pre jeho nezákonnosť a neopodstatnenosť aj Krajská prokuratúra v Nitre, a následne aj Generálna prokuratúra Slovenskej republiky," potvrdil nám.

Ako ďalej dodal, dozorový prokurátor rozhodol podľa §194 odsek 1, odsek 2 Trestného poriadku a zrušil jeho obvinenie, nakoľko uznesenie o vznesení obvinenia bolo vydané v rozpore so zákonom a nedôvodne. Taktiež zrušil uznesenie o začatí trestného stíhania pre jeho nezákonnosť a neopodstatnenosť. "Mám za to, že tak, ako príslušníci NAKA vyšetrovateľ Martin Juhás, a operatívny pracovníci Dušan Daloš a Michal Kokoš, tak aj vyšetrovateľ Juraj Margetin zneužili svoju právomoc, svojím následným konaní (aj mojím obvinením) sa snažili zmariť vyšetrovanie ich vlastnej trestnej činnosti, a akékoľvek ďalšie kroky by boli len pokračovaním v ich nezákonnom konaní," povedal ďalej Gašpar.

Z jeho ďalších slov bolo evidentné, že kauza sa tým preňho osobne však neuzavrela. Akú bude mať podľa Gašpara celá situácia vývoj, sa DOČÍTATE V NAŠEJ GALÉRII.

Prečítajte si tiež: