Investigatívny novinár Ján Kuciak († 27) a jeho snúbenica Martina Kušnírová († 27) prišli podľa obžaloby o život kvôli novinárovým článkom. Kuciak v nich upozorňoval na Kočnerove podozrivé obchody. Ten sa mu kvôli tomu vyhrážal slovami: „Začnem sa špeciálne venovať vám, vašej matke, vášmu otcovi a vašim súrodencom.“ Kuciak podal na Kočnera trestné oznámenie, no to skončilo na polícii v „koši“.

Dnes, keď sa Kuciakove články o Kočnerovi na súde čítajú, obžalovaný v sebe objavil citlivú dušu. „Je mi úprimne ľúto, čo sa Kuciakovi a jeho priateľke stalo,“povedal Kočner. No hneď nezabudol obrátiť pozornosť na seba, lebo vraj nik nemôže uveriť, že práve on by dal zavraždiť dvoch mladých ľudí. Údajne by Kuciakovou vraždou nič nezískal, lebo by o ňom písali iní novinári.

„Čo mala jeho snúbenica s písaním jeho článkov?“ spýtal sa Kočner s tým, že vražda Kušnírovej by nedávala zmysel. Mimochodom, podľa obžaloby bola Kuciakova snúbenica, žiaľ, v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a nemala byť zavraždená. Kočner sa rozhovoril aj o tom, že vražda novinára vraj vo svete rezonuje viac, ako vražda pápeža. Napokon ho zastavila sudkyňa so slovami, že ešte bude čas na to, aby sa k dôkazom vyjadril vo svojej výpovedi.

Dianie na súde môžete sledovať zvukovým prenosom na RTVS.

Anketa
Myslel podľa vás Marian Kočner svoje slová, že mu je úprimne ľúto smrti Jána Kuciaka naozaj ÚPRIMNE?
  • 87%
  • 4%
  • 9%

Prečítajte si tiež: