Počas rokovania Národnej rady SR skolaboval v pléne jeden zo zákonodarcov. Podľa informácií tvnoviny.sk ide o poslanca z Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Martina Beluského (35).

Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) do mikrofónu náhle oznámil, že prerušuje schôdzu. „Poprosím okamžite zavolať záchranku a poskytnúť prvú pomoc,“ povedal Blanár.

ŠOKÚCE SLOVÁ NAĎA NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII!

Podľa nášho zdroja Martin Beluský dostal záchvat a odpadol počas rozpravy poslanca SaS Mariána Viskupiča. Pravdepodobne mohlo ísť o problémy so srdcom. Do rokovacej sály prišli Beluského ošetriť záchranári, momentálne je hospitalizovaný v nemocnici. "Do 15.00 h sa prerušilo rokovanie, poslanec je stabilizovaný a pri vedomí," uviedla hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová.

Predseda parlamentu Boris Kollár prerušil schôdzu parlamentu až do tretej hodiny popoludní. Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď to okomentoval slovami, že kvôli Beluskému prerušenie schôdze nebolo potrebné. Podľa jeho slov stav poslanca nie je až taký vážny. ŠOKUJÚCE SLOVÁ NAĎA SI PREČÍTAJTE V NAŠEJ GALÉRII!

Naopak líder OĽaNO Igor Matovič zaželal Beluskému skoré uzdravenie. "Áno, je to poslanec z ĽSNS a mnohí hlupáci ma za toto prianie budú odsudzovať … a mne je to jedno...S Martinom som sa zoznámil v čase, keď Sulík, Fico, Mazurek a Pellegrini blokovali zvýšenie mesačnej pomoci na dieťa zo 44€ na 200€. Martin od začiatku zvýšenie pomoci chcel podporiť, mal otázky, zodpovedal som mu ich a nakoniec moju pomoc rodinám on a jeho kolegovia podporili," napísal Matovič. CELÝ STATUS MATOVIČA NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII!

Prečítajte si tiež: