Nepríjemné! Počas príhovoru na celonárodných oslavách zvrchovanosti v Starej Bystrici v okrese Čadca šéfa strany Smer-SD Roberta Fica vypískalo publikum. O obci je pri tom známe, že je jednou z bášt Smeru, starosta je tiež stranícky kandidát.

Na pódiu však nerečnil len Fico, vystúpili i niektorí ďalší politici. Piskot však bolo počuť len počas jeho zotrvania pri mikrofóne. Zahanbujúcu udalosť si však dnes expremiér odôvodnil svojsky. Podľa jeho slov je za tým opozícia.

"Deštrukcia je typickým príkladom práce dnešnej opozície a ona sa prejavuje pri každom našom podujatí. Podujatie, ktoré sa konalo v Starej Bystrici, a ja naň chodím roky, a organizuje ho predovšetkým starosta Starej Bystrice,(...) a je to významný predstaviteľ Smeru-SD a krajský predseda a poslanec Národnej rady," začal zo široka vysvetľovať Fico s tým, že pri rôznych akciách Smeru-SD sú skupinky, ktoré "hulákajú alebo rozdávajú letáky".

Podľa neho sa nestalo nič hrozné, ba čo viac, dokonca je na to zvyknutý.

"Ak v Starej Bystrici máte 2000 ľudí a z toho 1970 počúva a tlieska, a 30 z toho polovička opitých, huláka, vypiskuje (...) je to typickou prácou opozície, my sme s tým rátali," dodal na záver.

Prečítajte si ešte: