Sprostredkovateľ vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Zoltán Andruskó by chcel pred vyšetrovateľom vypovedať aj o korupcii dvoch ministrov súčasnej vlády, informoval DenníkN. 

Andruskó si dohodol výrazne nižší trest, Kvasnica sa k tomu nechcel veľmi vyjadrovať. „Martinke Kušnírovej a Jánovi Kuciakovi už nič život nevráti, takže hodnotiť trest, na ktorom sa mal zatiaľ dohodnúť pán Andruskó s prokurátorom, nie je na mieste,“uviedol.

 

„Myslím si, že pán Andruskó by nám mohol toho povedať ešte viac, ako sa stalo doposiaľ, hlavne pokiaľ ide o informácie z piatka, keď sa rozhodol vypovedať o protiprávnej činnosti dvoch ministrov súčasnej vlády,“ vyhlásil Kvasnica. Andruskóa však na túto tému v piatok nevypočuli s odôvodnením, že sa to netýka vraždy. Mená týchto ministrov Kvasnica zatiaľ nechce zverejniť.

Kvasnica podozrieva Trnku

Kvasnica momentálne študuje celý spis vo veci  vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a počas toho prišiel aj na ďalšie podozrenie. Dobroslav Trnka si podľa neho mohol na pokyn Mariana Kočnera nahrávať ľudí, ktorí vstúpili do jeho kancelárie.

„Podľa môjho názoru vyšetrovanie prípadných podozrení z trestnej činností, ktoré vyplývajú z rozhovoru pána Kočnera s pánom Trnkom, trvá neúmerne dlho. Považujem to za mimoriadne nebezpečné, a to predovšetkým s ohľadom na tú skutočnosť, že vyšetrovateľ doktor Juhás spravil súčasťou vyšetrovacieho spisu obrazovo-zvukové záznamy, ktoré preukazujú, že pán Trnka s pánom Kočnerom inštalovali v kancelárii bývalého generálneho prokurátora Slovenskej republiky nahrávacie zariadenie,“ prezradil Trnka.

V celom vyšetrovacom spise sa totiž nenachádza len nahrávka rozhovoru Trnku a Kočnera, ktorú spravil Kočner, ale aj ďalšie iné.  

Mohlo by vás zaujímať: