Blahova stránka mala viac ako 174-tisíc sledovateľov. Spoločnosť Meta prevádzkujúca Facebook však zľutovanie nemala. „Blahova stránka bola odstránená z dôvodu opakovaného porušovania našich pravidiel týkajúcich sa nenávistných prejavov, šikanovania a obťažovania, podnecovania násilia, ako aj dezinformácií a škôd ohľadom COVID-19,“ zdôvodnila Meta svoje rozhodnutie pre Živé.sk.

Nebolo to ale prvý raz, keď Meta proti Blahovi zakročila. Spravila tak napríklad aj v prípade, keď poslanec Smeru zverejnil zoznam mien a adries poslancov, ktorí hlasovali za obrannú dohodu s USA. Vtedy však dostal podpredseda najsilnejšej opozičnej strany iba trojdňový ban. Teraz je trest omnoho tvrdší.

Proti poslancovi už v prípade jeho drsných a nepravdivých informácií zasiahol aj súd. Často na sociálnych sieťach totiž slovne útočil na prezidentku Zuzanu Čaputovú. „Poslancovi Blahovi súd nariadil prestať šíriť lži o prezidentke, vyplýva to z rozhodnutia Okresného súdu Bratislava I., ktorý mu neodkladne nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností alebo, že som ovládaná Spojenými štátmi,“ uviedla prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti s tým, že Blaha zároveň musí odstrániť nepravdivé tvrdenia zo starších príspevkov.

Meta pomenovala presné dôvody, prečo Blahovi natrvalo zrušila účet. Tie nájdete v galérii.