Sedia zistenia polície? Vyšetrovateľ obvinil v pondelok dvoch páchateľov, ktorí boli prítomní pri vražde renomovaného právnika Ernesta Valka (Jozefa R. z vraždy, Jaroslava K. z lúpeže - pozn. redakcie). Nové zistenia spôsobili rozprúdilo po siedmich rokoch opäť búrlivú diskusiu o detailoch celého prípadu. Takto to vidia experti!

Polícia už pozná motív vraždy Ernesta Valka. TOTO tomu predchádzalo!

Ernest Valko († 57): Venoval sa tým najväčším kauzám na Slovensku.
Ernest Valko († 57): Venoval sa tým najväčším kauzám na Slovensku.
Zdroj: ČTK

Bezpečnostný analytik Milan Žitný si myslí, že majú správnych páchateľov. Má však pár výhrad. "Motív je nedostatočne vysvetlený, ako mohlo ísť o lúpež, keď nič neulúpili a nevzali si ani jeho peňaženku. Keďže to neboli žiadni amatéri, ťažko sa mi uverí, že spanikárili po streľbe a ušli," uviedol Žitný. Podľa neho k nemu neprišli pre peniaze. Polícia totiž tvrdí, že motívom vraždy bola lúpež. Nevylučuje však, že verzia polície je správna. "Ale správne môže byť aj to, že si k nemu prišli pre niečo iné, možno dokumenty," dodal zamyslene analytik.

TOTO sú najmocnejšie ženy na Slovensku. Vieme, čo museli obetovať svojej práci!

Časový odstup od spáchania vraždy skomplikovalo vyšetrovanie. Nové skutočnosti bývalý vyšetrovateľ Jaroslav Ivor ale hodnotí pozitívne. "Je dôležité, že sa to objasnilo," vyzdvihuje Ivor. "Chcem povedať, že viem, že sa bude v tomto prípade využívať inštitút korunného svedka, zavedený po viacerých právnych úpravách po vzore iných krajín, pričom je jasné, že svedok tým chce dosiahnuť zníženie trestu alebo beztrestnosť," dodáva. Podľa neho to ale nemusí postačovať. "Preto je dôležité, aby k tomu polícia ešte pridala potrebný objem dôkazov," doplnil.

FOTO Búrlivé vzťahy a rozvody! Týmto politikom manželstvo nevyšlo

Z tohto odpadnete! Beňovej nákup vás šokuje​

K obvineniu dvoch mužov sa po dnešnom zasadnutí vlády vyjadril aj minister vnútra Robert Kaliňák. "Viackrát, keď sa ma na to pýtali pri tých výročiach, sme naznačovali, že kde asi sa nachádzajú páchatelia, ale, že treba mať nezvratné dôkazy, ktoré tú situáciu posunú dopredu," uviedol minister. V tomto prípade sa ich vyšetrovateľom podarilo získať. "Ja sa chcem naozaj za prácu policajtom veľmi pekne poďakovať, lebo to je garanciou toho, že v takýchto citlivých prípadoch sa nevzdávajú a verím, že sa im podarí postúpiť aj v prípade vraždy Daniela Tupého," dodal minister.