„Pri vyrovnanosti kandidátov som nepredpokladal, že sa rozhodne už v  prvom kole, ale že dvaja najlepší kandidáti postúpia do kola druhého a  tam sa rozhodne. Rozhodnutie delegátov považujem za záväzok,“ povedal Dvonč. Na sneme sa zúčastnilo približne 1 400 delegátov, podľa informácií agentúry SITA získal Dvonč 58 percent hlasov. Okrem neho sa o predsednícku stoličku uchádzal aj primátor Tisovca Peter Mináč, starosta mestskej časti Košice – Juh Jaroslav Hlinka a primátor Turzovky Miroslav Rejda. Rada ZMOS ich vybrala na  aprílovom rokovaní, pričom vychádzala z návrhov regionálnych združení.

Dvonč vo funkcií nahradí starostu Štrby Michala Sýkoru, ktorý bol predsedom ZMOS 16 rokov. Sýkora sa o predsedníctvo už neuchádzal, pretože podľa novelizovaných stanov z roku 2010 sa na čele ZMOS striedajú po štyroch rokoch starostovia obcí a primátori miest.

Delegáti dnes volili aj členov Kontrolnej komisie ZMOS a menili stanovy združenia. Oficiálne výsledky volieb predsedu a členov kontrolnej komisie vyhlásia vo štvrtok, keď sa snem zduženia končí.

Jozef Dvonč je už druhé volené obdobie primátorom Nitry. V minuloročných voľbách kandidoval za koalíciu Smer-KDH-SNS a Stranu zelených. Pozornosť médií i verejnosti vyvolala koncom minulého roka výška jeho platu. Za primátorovanie totiž mesačne berie 4 744 eur, čo je jeden z najvyšších platov spomedzi starostov a primátorov.