Podľa schváleného návrhu štátneho rozpočtu sa majú výdavky rezortu, kde je situácia najkritickejšia, výrazne zosekať. Dostane o 120 mil. € menej, než mal vlani. Odborárom sa uťahovanie opaskov nepáči. To, že sa ich šéf rezortu Tomáš Drucker nezastal, považujú  za nefér.

Nový rozpočet ukrojil zdravotníctvu peniaze: Pán Drucker, toto ste nemali dopustiť!

Naši ministri to roztočili. A dôvodom nebol len schválený rozpočet!

Poslankyňa Petrík chce pomáhať ženám: Pozrite sa čo urobila!

Vodiči, pripravte si pevné nervy! V Bratislave sa bude konať ďalší summit

„Neviem, kde chce minister spomínané financie ušetriť. Som prekvapený z toho, že nepoukázal na to, že ostatným rezortom sa peniaze pridávajú,“ rozhorčoval sa predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb Anton Szalay. Štát sa spolieha, že tento výpadok zaplatia ľudia na zdravotných odvodoch.

Podľa ministra financií Petra Kažimíra (Smer) sa tiež má rôznymi opatreniami v budúcom roku usporiť v zdravotníctve celkovo 174 mil. €. Odborári sa obávajú, že šetrenie pôjde na úkor pacientov. „Neviem, či je riešením redukcia zdravotných služieb poskytovaných občanom, alebo nejaké spájanie oddelení,“ dodal Szalay. Štátna správa má v budúcom roku hospodáriť s deficitom vyše 2 mld. €. Príjmy majú dosiahnuť vyše  15 miliárd a výdavky vyše 17 miliárd €.