Poslanec Igor Matovič predal svoju firmu spoločnosti Z+M Press, za ktorou stojí český majiteľ. Ten sa podľa výpisu z obchodného registra stal stopercentným vlastníkom vydavateľstva od 24. októbra tohto roka. Na čele spoločnosti, ktorá regionPRESS od Matovičovcov kúpila, stojí podnikateľ David Ševčík z Českej republiky. Za slovenskou pobočkou je oficiálne akciovka registrovaná v Česku pod názvom Z+M Property.

Podľa českého obchodného registra ide o firmu so základným kapitálom v hodnote 100 miliónov českých korún. Na svojej českej oficiálnej webovej stránke ponúka Z+M Property služby v oblasti tlače. Vydávaniu novín sa spoločnosť doteraz nevenovala. Podľa nového majiteľa regionPRESS-u sa rozhodli v Česku zväčšiť svoje portfólio.

„Kúpa spoločnosti súvisí s rozšírením našich podnikateľských aktivít na Slovensku,” uviedol pre denník Plus JEDEN DEŇ konateľ Z+M Pressu David Ševčík. Vo vedení firmy sedia stále ľudia Igora Matoviča. Aj podľa obchodného registra je konateľom vo vydavateľstve stále Radoslav Gloznek, ktorý stojí na čele regionPRESS-u od augusta 2010. Líder OĽaNO-NOVA má stále ľudí v manažmente firmy. Nie však nadlho. David Ševčík avizuje vo firme veľké personálne upratovanie. „V krátkom čase príde k zmene štatutárnych orgánov spoločnosti,” potvrdil nám samotný Ševčík. Čo na to hovorí dnes už bývalý majiteľ Igor Matovič, sme sa nedozvedeli. Nedvíhal nám mobilný telefón.