Lídrom kandidátky Mosta-Híd v parlamentných voľbách 2020 sa definitívne stal súčasný minister dopravy Árpád Érsek. Kandidátnu listinu v sobotu schválila Republiková rada Mosta-Híd.

Voľba Érseka ako volebného lídra podľa Bugára vychádzala zo skúseností a schopností, ktoré Érsék doteraz preukázal. "Potvrdil, že si pevne stojí za svojím slovom a že vie riadiť aj taký veľký a zložitý rezort, ako je ministerstvo dopravy,"povedal včera Bugár.

Podľa Érseka je vedenie strany Most-Híd v parlamentných voľbách veľká výzva, pretože je iné viesť stranu vo voľbách keď má strana 8% a iné keď 5%.

Spojenie maďarských strán podľa neho nestroskotalo na mene Béla Bugár, ale na tom, že ostatné strany nechceli vylúčiť povolebnú spoluprácu s OĽaNO. Od Mosta-Híd ostatné strany žiadali, aby odmietli Smer, čo boli podľa Érseka ochotní urobiť. „Je to škoda, bola to historická príležitosť,“vyhlásil súčasný volebný líder.

Strana Most-Híd  podľa neho potrebuje byť v Národnej rade hlavne kvôli menšinám, pretože Most chce zastupovať všetky menšiny na Slovensku.

Na otázku, či by sa stal predsedom strany, ak by mal viac hlasov vo voľbách, ako Bugár prezradil iba to, že je to otvorená otázka a že mu je jedno, ktorí politik prinesie strane viac hlasov. Ak by sa Most-Híd nedostal do Národnej rady tak by to bolo zlé pre Slovákov ale aj Maďarov bývajúcich na juhu Slovensku.

„Nehovorím, že ďalšia vláda im nebude pomáhať ale nebude to také intenzívne,“ prezradil v diskusnej relácií.