Prípad Technopol patrí medzi najväčšie a dodnes nevyriešené kauzy. V minulosti v ňom figuroval napríklad trestne stíhaný syn prezidenta Michal Kováč mladší, ale aj Marian Kočner. S tým súviselo aj Kováčove zavlečenie do Rakúska. Neskôr kvôli nedôvere vtedajšej hlavy štátu Michala Kováča staršieho voči vyšetrovaniu počas Mečiarovej éry, obom udelil milosť.


Minulý rok v januári, teda viac než  rok a mesiac pred smrťou, sa Kuciakovi podarilo rozkryť podozrivé prevody nehnuteľností z majetku Technopol Servis. V ich pozadí nemal stáť nikto iný ako Kočner. Ten vtedy tvrdil, že s tým nemá nič spoločné. Aktuality.sk však zistili, že Kočner predal firme Technopol Servis 40 percent akcií inej spoločnosti s názvom Inkasný servis. Zvyšných 60 percent má podnikateľ naďalej vo svojej moci. Firma Inkasný servis pri tom vystupuje aj v ďalších zaujímavých sporoch. Napríklad v kauze miliónových zmeniek TV Markíza. Inkasný servis mal totiž podľa Kočnerových slov predmetné cenné papiere vlastniť.

Bytový komplex, kde žije aj poslanec Robert Fico.
Bytový komplex, kde žije aj poslanec Robert Fico.
Zdroj: Dávid Duducz


Spoločnosť vystupuje aj v ďalšom zaujímavom prípade. Prostredníctvom firmy Inkasný servis vlastnil aj byt v komplexe Bonaparte. Práve kvôli tomuto zisteniu sa Kočner Kuciakovi aj vyhrážal, že bude hľadať špinu naňho aj jeho rodinu.

Zo súdu zmizol spis o kauze Technopol
V kauze Technopol pred časom zmizlo viac ako 300 strán spisu z Okresného súdu Bratislava I.. Stratu spisu vtedy potvrdil partner advokátskej kancelárie TaylorWessing Radovan Pala. Tá v sporoch o Technopol Servis zastupuje jeho skutočných vlastníkov okolo podnikateľa Pavla Páveka. Práve im mali firmu vziať ľudia blízki Marianovi Kočnerovi. „Jednak zrejme zametajú stopy a súčasne to predĺži celé konanie, v ktorom sa dosiaľ rozhodovalo jednostranne v prospech skupiny, ktorá na základe nezákonného valného zhromaždenia ovládla firmu Technopol Servis,“ povedal Pala denníku SME. Minister spravodlivosti Gábor Gál kvôli tomu podal trestné oznámenie. Dobrou správou podľa neho je, že pomernú časť z chýbajúcich tristo strán je možné rekonštruovať. "Nakoľko spis sme mali v marci aj na ministerstve spravodlivosti, kde sme urobili zo spisu fotokópie," ozrejmil vtedy šéf rezortu spravodlivosti.

Prečítajte si tiež: