Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa v skorých ranných hodinách dozvedel, že vo funkcii predsedu vlády zostáva aj navzdory kauze diplomovka. Opozičný návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi podporilo v Národnej rade SR iba 47 zo 125 prítomných poslancov. Matovič, ktorý pôvodne čelil odvolávaniu pre kauzu jeho diplomovej práce, si napokon vyslúžil "náklad" aj za svoje pôsobenie v čele krajiny. Keď sa sálu Národnej rady rozhodol  pred polnocou opustiť , vyvolal veľkú vlnu nevôle na strane opozičnej ĽSNS. Tá zablokovala rečnícky pult a to až do momentu, kým sa premiér nevrátil.

Práve Ľudová strana Naše Slovensko pritom patrila k hlasným kritikom poslancov, ktorí na znak nesúhlasu zvolili rovnaký postup. Šiesti nezaradení opoziční poslanci, ktorých pred voľbami spájal Miroslav Beblavý, ale aj koalícia strán PS a Spolu,  blokovaním rečníckeho pultu a nocovaním v parlamente prejavovali nesúhlas taktiež s mimoradnou schôdzou. Zvolala ju vtedy predchádzajúca vláda a rozhodovalo sa na nej o 13. dôchodkoch a napokon aj o Istanbulskom dohovore, ktorý parlament nepodporil. 

Čo vás zdvihlo zo stoličiek?

Ostré reakcie na nočný výstup si neodpustili ani čitatelia. Správanie v Národnej rade SR označili za neprijateľné.  Do debaty sa pritom zapojil aj  známy slovenský lekár Peter Lipták, ktorý sa preslávil v televíznej reportáži. Otvorene sa v nej, ešte v roku 2015, priznal, že od svojich pacientov príjma finančnú pomoc alebo dary

Reakciu "zhovorčivého" lekára, ale aj ďalších čitateľov, nájdete v našej galérii

 

Prečítajte si tiež: