Bývalý riaditeľ, za ktorého sa televízia dostala do obrovských dlhov 43 miliónov eur, mal k dispozícii biele Volvo SC 80. Používal ho na služobné účely so šoférom. Cena tohto vozidla sa pohybuje približne okolo 57-tisíc eur. Exriaditeľ mal však k dispozícii aj terénne Volvo XC 60, ktoré stojí aj 50-tisíc eur. To mu slúžilo len na súkromné potešenie.

Najväčším škandálom však podľa Ľuboša Machaja, ktorý je dočasne poverený vedením televízie, je v tejto kauze to, že STV na týchto autách poriadne tratila. Mala ich totiž požičané výmenou za reklamu v prime time. Za desať sekúnd v tomto najlukratívnejšom čase by si televízia mohla zarobiť okolo 20-tisíc eur.

Na spomínané dve luxusné autá by tak mohla zarobiť za minútu. Dohodnuté reklamné spoty však musí podľa zmluvy vysielať až do roku 2013. Zmluva sa vraj navyše nedá vypovedať.

Nižňanský: Reklamou si platil limuzíny
 
 Na bielom voze sa exriaditeľ vozil pracovne.
 Foto: MICHAL SMRČOK

„Chceli sme autá hneď vrátiť, ale nedá sa to, parkujú zatiaľ v garáži televízie, pretože v čase zadlženosti STV, voziť sa na takýchto drahých autách považujem za príliš veľký luxus,“ dodáva Machaj.

Okrem kauzy Volvo mal Nižňanský pod sebou v STV 90 riaditeľov. Šéfovali rôznym odborom a oddeleniam. „Štyridsať riaditeľov je tam úplne zbytočných,“ myslí si Machaj. Títo riaditelia pritom majú vyšší plat, ako berie momentálne Machaj.