Poslankyňa Lucia Ďuriš-Nicholsonová (SaS), ako píše vo svojom príspevku, netuší kde je pravda ohľadom podozrení na ministerstve zahraničných vecí, jedným si je však istá. „Ukoktaný a neistý prejav šéfa diplomacie pôsobil ako jasný dôkaz, ktorý by mal byť zaprotokolovaný vo vyšetrovacom spise," píše na blogu portálu sme.sk Nicholsonová.

Ďalej sa už prevažne venuje osobe premiéra, ktorému vyčíta hneď niekoľko vecí v rade. „Keď už niekam idem ja, počúvam, aká to je hanba, že našu políciu vedie minister podozrivý z korupcie. Kadiaľ chodím, či sú to susedné Čechy, Rakúsko, Taliansko, počúvam, ako je možné, že premiér Fico žije v byte človeka podozrivého z daňových podvodov,“ vyčíta Ficovi. Výčíta mu tiež vysokú korupciu, nevymožiteľnosť práva, tunelovanie európskych fondov a ďalšie veci.

VIDEO Ficovi praskli nervy kvôli Lajčákovi: Ste špinavé protislovenské prostitútky!

Nicholsonová opäť útočí: Prstom ukázala na kšefty Ficovho strýka

Nicholsonová tiež ako mnoho ďalších politikov doma aj v zahraničí ostro kritizuj Ficov výrok, ktorým novinárov označil za „špinavé protislovenské prostitútky“. „Čo z toho je urážka, prosím vás. To „protisloveské, či to „prostitútky“, ktorým dávate verejné funkcie a platíte ich z peňazí daňových poplatníkov sú ok? Lebo sú čo...proslovenské?“ pýta sa v príspevku Nicholsonová.

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: TASR

Premiér Robert Fico.

Nicholsonová: Vo štvrtok porodila a v utorok už sedí v poslaneckej lavici

Zdroj: TASR

Nakoniec sa ešte chytila úvodných slov premiéra. „Mojou úlohou je chrániť mojich ľudí,“ vyhlásil Fico na úvod tlačovej konferencie ministra Miroslava Lajčáka. Podľa Nicholsonovej to povedal správne a za jeho ľudí označila ministra Lajčáka, ministra vnútra Roberta Kaliňáka, podnikateľa Juraja Širokého či detskú ombudsmanku Vieru Tomanovú.

Šéf rezortu zahraničia Miroslav Lajčák čelí pochybnostiam ohľadom financovania sprievodných podujatí v rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Podozrenie zverejnila bývalá zamestnankyňa ministerstva Zuzana Hlávková (26) a k jej tvrdeniam sa pridal aj ďalší expracovník rezortu zahraničia Pavol Szalai. Ministerstvo akékoľvek podozrenia odmieta.