„Naozaj si všetci myslíte, že ma baví 5 dní po pôrode s niťou na bruchu navliecť sa do šiat, ktoré sú mi malé a ísť šaškovať do parlamentu?“ napísala liberálka na sociálnej sieti. Podľa našich informácii však išla do práce dobrovoľne.

Z SMS správ medzi asistentkami predsedu parlamentu Andreja Danka a čerstvej mamičky vyplýva, že si dokonca sama vyžiadala aj večerné služby!

Z pôrodnice rovno do parlamentu: Nicholsonová zúri, Danko mi dal najhoršie služby

Nicholsonovej asistentka síce najprv žiadala pre svoju nadriadenú voľno, no potom obrátila list. "Keďže podpredsedníčku včera pustili z nemocnice, mohla by viesť dnešnú schôdzu od 18.00 do 19.00 a zajtrajšiu v tom istom čase,“ napísala.

Nicholsonová: Vo štvrtok porodila a v utorok už sedí v poslaneckej lavici

To, že Nicholsonová klamala majú dokazovať okrem esemesiek aj emaily, ktoré nám poskytla riaditeľka Odboru komunikácie NR SR Zuzana Čižmáriková.

Z nich vyplýva, že Danko nezadal podpredsedníčke neskoré pracovné časy, ale si ich sama zvolila. „Posielam doplnený harmonogram,“„Posielam doplnený harmonogram,“ napísala Nicholsonovej asistentka v reakcii na email, v ktorom podpredsedníčku žiadali, aby si zapísala služby.

Informácie sú podľa Nicholsonovej vytrhnuté z kontextu

Podľa Nicholsonovej sú tieto informácie vytrhnuté z kontextu. Povedala, že 1. septembra dostala od Danka list s gratuláciou k narodeniu syna a rozpis služieb, pričom to bolo „prvýkrát čo som ho dostala autoritatívne."

Ohľadne rozpisu sa ju vraj snažila skontaktovať asistentka, no „z pochopiteľných dôvodov“ nereagovala na jej telefonáty. Tá sa vraj bála, aby Nicholsonovej nezaznačili neúčasť, pretože Danko sa jej údajne vyhrážal, že ju odvolá, ak si nebude po pôrode plniť svoje povinnosti.

Ako dodala Čižmáriková, tak podpredsedovia sa medzi sebou dohodli, že si rozdelia služby rovnakým dielom, hoci im to žiadne pravidlo neprikazuje. Nicholsonovej vraj ponúkali aj trojtýždňové voľno, ktoré však odmietla.

Podpredsedníčka parlamentu sa k celej záležitosti vyjadrila aj na Facebooku

Správy, ktorá nám zaslala jej asistentka, obsahujú harmonogram vedenia 9. schôdze Národnej rady. V prvej správe, ktorá je z 31. augusta, je rozpis kompletný až na Nicholsonovej služby. Predseda i koaliční podpredsedovia parlamentu sa už na služby zapísali.

V ďalšej správe zo včerajšieho rána je už harmonogram doplnený o deväť političkiných služieb, z čoho šesť je večer, ako podľa SMS správ žiadala.

Napokon pred pol ôsmou večer dostala asistentka posledný email, v ktorom Nicholsonovú sekretariát predsedu parlamentu žiada, aby si zapísala ešte päť služieb, aby mala štrnásť (Danko má 18, Béla Bugár 16, Martin Glváč 15, Andrej Hrnčiar 15).

V ani jednej správe, však nie je zrejmé, že politička by s takýmto postupom nesúhlasila, alebo by sa voči nemu ohradzovala akýmkoľvek spôsobom.

Blaha: Nicholsonová pomáha len sebe a svojej kariére

Podľa Ľuboša Blahu (Smer-SD) Nicholsnová zneužila svoje dieťa pre politické divadlo.

„Zneužívať svoje päťdňové bábo na to, aby zo seba urobila martýrku a klamať o tom, že do tejto polohy ju niekto nútil, to je ťažké morálne bahno. Pre emancipáciu žien nie je nič horšie, ako keď sa nejaká politička rozhodne zneužívať svoje vlastné bábätko na politické divadlo,“ napísal poslanec na sociálnu sieť.

„Päť dní po pôrode nechať bábo bez matky, to je necitlivé, arogantné a hrubé voči dieťaťu. Tváriť sa, že to bolo na pokyn predsedu NR SR je preukázané klamstvo. A predstierať, že týmto hlúpym gestom preukazuje solidaritu čo-ja-viem ženám v bolívijských baniach, ktoré možno reálne nútia k takýmto ohavným činom, to je urážkou inteligencie normálnych ľudí. Nicholsonová nie je utrápená robotníčka z rozvojovej krajiny bez akýchkoľvek práv, ale podpredsedníčka parlamentu, ktorej materstvo je pre každého sväté. Je desivé, ako túto tému zneužíva - desivé!“

Nicholsonová sa snaží vymotať zo škandálu: Pravda z druhej strany a tajomné e-maily!

Zdroj: FB/Ľuboš Blaha