Kočner mútil vody celebritného aj finančného biznisu celé roky. Na tento vlak naskočil už v roku 1992, keď od 16. decembra až do 18. 12. 1995 vlastnil firmu Bear, ktorá sa zaoberala nákupom a predajom tabakových výrobkov. Spolumajiteľom spoločnosti bol presne v tom istom čase Ján Ducký († 54). Ten bol od 10. 11. 1993 do 26. 8. 1996 aj ministrom hospodárstva. Tu niekde sa začalo Kočnerovo prepojenie na politikov a zrejme by pokračovalo aj teraz, ak by v júni 2018 neskončil vo väzbe...

1992: Technopol 
Verdikt pre Kočnera: VYŠETROVANÝ
Predseda vlády: Ján Čarnogurský (75) do 24. 7. 1992
Policajný prezident: František Krajča

Do mája 1992 mala údajne slovenská firma Technopol vyplatiť holandskej firme Introcommerce sumu 2,3 milióna dolárov za dodávku textilu, ktorá sa nikdy neuskutočnila. Do kauzy bol v roku 1994 zapletený syn vtedajšieho prezidenta Michal Kováč st. (†86), Michal Kováč ml.. Kočner a Kováč ml. mali údajne použiť pri založení firmy Interocommerce falošný pas. V tejto kauze sú obvinené vtedajšie pravé Kočnerove ruky Jozef Dučák st. a Denisa Pávková. Kočner je v kauze zatiaľ iba riešený.

1995: Kúpená  amnestia
Verdikt pre Kočnera: VYŠETROVANÝ v rámci kauzy Technopol

Predseda vlády: Vladimír Mečiar (77)
Policajný prezident: Jozef Holdoš

Počas kauzy Technopol prebiehal boj medzi premiérom Vladimírom Mečiarom a prezidentom Michalom Kováčom. Ten vyústil až k tomu, že Mečiarovými ľuďmi riadená SIS uniesla Kováčovho syna do Rakúska. Člen SIS Oskar Fegyveres o tom vypovedal pred vyšetrovateľom Petrom Vačokom. Potom kvôli svojej bezpečnosti musel utiecť do zahraničia. Bál sa o život. Kováč st. mu prisľúbil ako pomoc 100 tisíc korún. Kočner do toho údajne vstúpil s tým, že Fegyveresovi dá 500 tisíc šilingov za to, že Kováč udelí amnestie v kauze Technopol. To sa aj stalo.

Bývalý člen SIS Oskar Fegyveres sa obával o svoj život a utiekol zo Slovenska. Fegyveres tvrdí, že za zavlečením syna bývalého prezidenta Michala Kováča do Rakúska, môže SIS.
Bývalý člen SIS Oskar Fegyveres sa obával o svoj život a utiekol zo Slovenska. Fegyveres tvrdí, že za zavlečením syna bývalého prezidenta Michala Kováča do Rakúska, môže SIS.
Zdroj: Michal Svitok