Oslavy MDŽ, vďaka ktorým najväčšia koaličná strana brázdi slovenské mestá, sa v utorok konali aj v Bratislave. Napriek tomu sa moderátor programu Fico vo svetle reflektorov nezdržal tak dlho, ako plánoval. Podľa informácií Plus JEDEN DEŇ mu totiž približne v polovici programu prišlo nevoľno a na pódium sa už nevrátil. V spoločnosti svojich ochrankárov mal vyhľadať lekársku pomoc v jednej z bratislavských nemocníc.

Predseda politickej strany Smer - SD Robert Fico zamieril po vyšetrení do centrály strany na Súmračnej ulici v Bratislave.
Predseda politickej strany Smer - SD Robert Fico zamieril po vyšetrení do centrály strany na Súmračnej ulici v Bratislave.
Zdroj: tasr


Dokonca mal byť hospitalizovaný, čo hovorkyňa Národného ústavu srdcovocievnych chorôb Soňa Valášiková ani hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská nepotvrdili. To, že bol na vyšetrení v nemocnici, však nevyvrátili.
Informovanie o expremiérových problémoch sprevádzal chaos od včerajšieho obeda. „Nemám žiadne informácie o zdravotnom stave Roberta Fica,“ tvrdil jeho hovorca Ján Mažgút. Neskôr povedal, že Fico je na straníckej centrále. Práve tam ho zachytil fotograf nášho denníka, ako nastupuje do dodávky. Na včerajších oslavách MDŽ v Trenčíne sa však neukázal, a tak podľa všetkého ešte nie je vo svojej koži. Funkcionári Smeru to vysvetlili črevnou virózou.


Šéf Smeru-SD má zdravotné problémy už dlhší čas. Vlani v novembri mal pre ne navštíviť kliniku na bratislavských Kramároch. Oficiálne stanovisko strany však bolo, že za to môže viróza. Pred tromi rokmi absolvoval operáciu srdca. Podľa kuloárnych informácií mu mali zaviesť aj trojitý bajpas, čo Fico ani strana nepotvrdili.

Prečítajte si tiež: