Hneď po tom, ako vládna strana Smer-SD oznámila nominácie a teda aj meno kandidáta na post ministra vnútra, každého zaujímalo, či sa pozná s Robertom Kaliňákom. Pozná. Dokonca s ním jazdil na motorkách. Aj to má byť dôvod, prečo Kiska Ráža odmietol vymenovať za ministra.

Joze Ráž pôsobí na ministerstve zdravotníctva ako generálny tajomník služobného úradu. Na rezort ho priviedol minister Drucker zo Slovenskej pošty, kde spolu pracovali. Ráž popri práci na ministerstve aj podniká. V obchodnom registri jeho meno figuruje vo viacerých spoločnostiach.

Eseročka OK Hotel prevádzkuje hotel Barok v blízkosti petržalského jazera Draždiak. Jeho súčasťou je aj reštaurácia Baroza, za ktorou stojí spoločnosť OK Bistro. Podľa finstatu.sk sa finančné najlepšie darí práve tejto firme. V roku 2016 sa dostala z mínusu do zisku 54 397 eur a tržby jej narástli z 16 088 na 281 974 eur. Okrem svojich firiem sedí Ráž aj v dozorných radách v akciovkách, ktoré patria štátu – konkrétne ministerstvu zdravotníctva.

Nehnuteľnosti vo vlastníctve navrhovaného ministra vnútra Jozefa Ráža ml. Na snímke rodinný dom Stepná cesta v MČ Devín.
Zdroj: VLADO BENKO JR.

V minulosti pôsobil syn speváka aj na ministerstve obrany. Kolegovia si ho pamätajú ako priateľského a srdečného človeka, ktorý nikdy neodmietol pozvanie do partie. „Chalan, s ktorým by ste išli na pivo. Zábava, akcie, to bolo jeho," prezradil bývalý Rážov blízky spolupracovník, ktorý si neželá byť menovaný.

V súkromí podľa výpisu z kastra vlastní Ráž byt v Starom Meste v Bratislave. Podľa výpistu z listu vlastníctva je Jozef Ráž jediným vlastníkom. Kúpiť ho mal podľa výpisu v roku 2002.

  • Neúspešne kandidoval na prezidenta, teraz mieri do europarlamentu. Ešte predtým však chystá svadbu!
Nehnuteľnosti vo vlastníctve navrhovaného ministra vnútra Jozefa Ráža ml. Na snímke dom na Medenej ulici č.5
Zdroj: VLADO BENKO JR.

V ďalšej bratislavskej lukratívnej časti Devín je na mladého Ráža napísaná ďalšia nehnuteľnosť. Podľa výpisu z listu vlastníctva ide o chatu, ktorú kúpil v roku 2008. Aj tu je vlastníkom iba on sám. Podľa katastra nadobudol v roku 2014 v Devíne v chránenej oblasti ornú pôdu aj niekoľko lesných pozemkov.

Prečítajte si tiež: