Už niekoľko týždňov sa v slovenskej politike riešia problémy so štátnou ochrankou. Jedného člena z tímu ľudí, ktorí sa mali starať o jeho bezpečnosť, už dal vymeniť minister spravodlivosti Gábor Gál, následne aj budúca prezidentka Zuzana Čaputová a to isté spravil aj nový predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan. Paradoxom je, že všetci spomínaní dali vymeniť toho istého človeka.

Ďalšie informácie o ochrankároch z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov sú, že pri výcviku zažívajú hotové peklo. Podľa informácií z viacerých dôveryhodných zdrojov, ktoré sa k nám dostali, sú fyzicky doslova až týraní. Tým sú podmienky na výkon služby neúnosné.

Opoziční poslanci preto apelujú na to, aby sa výbor pre obranu a bezpečnosť zaoberal primárne týmto problémom. Peripetie s ochrankou chce riešiť aj podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar, ktorý napätie u nich pocítil na vlastnej koži. Kvôli nim mal problém dostať sa na MS v hokeji v Košiciach. Kritizoval ich a oni ho následne ignorovali pri zavedení na jeho miesto na štadióne.

Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar.
Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar.
Zdroj: TASR