Predvolebná kampaň je v plnom prúde a politici sa snažia svojich voličov zaujať rôznymi spôsobmi. Zatiaľ čo niektorí vyťahujú kauzy na svojich protivníkov, iní si robia kampaň na aktuálnych spoločenských témach, ako sú napríklad migranti. Juraj Miškov tentoraz prezradil pikošky zo svojho súkromia a povedal aj to, čo malo zostať radšej tajomstvom.

Na otázku v jednom z jeho videí na sociálnej sieti, čo o ňom voliči nevedia, okrem iného odpovedal, že čúra v sprche. Podľa neho to robia všetci a kto hovorí opak, ten klame. Politológ Michal Horský hovorí, že Miškov patrí medzi skupinu reprezentantov antipolitiky.

Miškov otvorene: Voľby zrejme vyhrá Fico. Chceme osloviť aj voličov Smeru

„Takto sa snaží zaujať voliča, je to jeho marketing,“ povedal Horský. „Získava si pozornosť a škandalizuje aj vlastnú osobu. Je to ten typ politikov, čo nemá žiadnych členov, má len peniaze, a tak musí hovoriť aj to, že čúra do sprchy,“ dodal politológ. Podľa neho antipolitika nepatrí do politiky a takéto prejavy patria do cirkusového šapitó, a nie do predvolebnej kampane.

Miškov v tom však nič hrozné nevidí. „Voličov zaujímajú rôzne veci a video vzniklo spontánne, keď sa ma kolega opýtal, ja som vtipne odpovedal. My sme vyhlásili, že budeme v kampani hovoriť pravdu, a tak som na jasnú otázku odpovedal pravdivo,“ vysvetlil politik. A síce má podľa neho každý politik právo na súkromie, je jeho rozhodnutím, čo zverejní.