Existenciu správ potvrdil aj advokát Aleny Zsuzsovej. „Ja som túto komunikáciu dostal v elektronickej podobe. Ide o správy, ktoré si písala moja klientka s pánom Marianom Kočnerom. Ide o komunikáciu z rokov 2013 až 2018. Sú to stovky strán,“ vyjadril sa právny zástupca Zsuzsovej Štefan Neszméry pre denník Plus JEDEN DEŇ.
Je pravda, že v zverejnených správach nie je na pohľad nič, čo by dokazovalo spojitosť Kočnera a Zsuzsovej s vraždou. Šokujú však surovým slovníkom a najmä tým, ako si dvojica z tragédie nechutne uťahuje a zabáva sa na nej. „Založím nadáciu sv. Jána Kuciaka - patróna novinárov. Kto bude lepší patrón, ako ten, čo má v sebe patrón? Fuj, aký som hnusný. Dal som si hneď aj po hube,“ mal napísať Kočner Zsuzsovej. Tá zase píše, aká je prekvapená, že mama Martiny Kušnírovej mohla vedieť, kedy došlo k vražde. Tvrdila, že dcéra sa jej od večera nehlásila, a teda musela byť mŕtva. „Len zabudla na to, že mohli o 21.30 aj je...ť tzv. posledný pich :))) Fuj, jak som hnusný,“ mal jej odpísať Kočner.

Alena Zsuzsová je obvinená z objednávky vraždy
Alena Zsuzsová je obvinená z objednávky vraždy
Zdroj: Dávid Duducz


Správy videla aj Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny. „V pondelok som takmer celý deň čítala kompletný prepis komunikácie Kočnera s jeho kumpánmi. Bola to moja iniciatíva. Chcem, aby sa nič netutlalo, ale všetko bolo zverejnené cez médiá,“ povedala. Podľa nej bolo správ veľmi veľa, na sebe naukladané hárky mohli mať výšku 20 cm. „Niekoľkokrát som si musela urobiť pauzu a predýchať to, aby som nedostala infarkt. Boli však momenty, keď som len plakala a plakala. Ruky sa mi triasli a nevedela som dýchať. Je hrozné, čo všetko som si musela prečítať o Jankovi a Martine,“ dodala zničene.
Roman Kvasnica, advokát Zlatice Kušnírovej, hovorí, že zverejnenie sms nemá vplyv na priebeh vyšetrovania. „Informácie, ktoré neboli zverejnené, a ktoré som ja mal možnosť vidieť, majú zásadný význam pre ďalšie vyšetrovanie,“ dodal. Marek Para, advokát Mariana Kočnera, nechce komentovať obsah správ, ani ich vynášanie. „Je úlohou vyšetrovateľa dohliadať nad zákonnosťou. Pokiaľ unikajú informácie zo spisu, je zrejmé, že sa tak deje s jeho tichým súhlasom,“ tvrdí.

Marian Kočner si písal so Zsuzsovou po vražde Kuciaka nechutné správy.
Marian Kočner si písal so Zsuzsovou po vražde Kuciaka nechutné správy.
Zdroj: MICHAL SMRČOK


Štefan Nezsméry, advokát Aleny Zsuzsovej, sa dostal k spomínanej komunikácií včera. „Moja klientka pozná jej obsah iba z médií,“potvrdil nám. Ani on nechce komentovať vynášanie správ. „Pokiaľ neustále dochádza k úniku informácií zo spisu, je zrejmé, že sa to deje so súhlasom orgánov činných v trestnom konaní,“ hovorí. „Myslím si, a som už o tom po včerajšku presvedčený, že úniky zo spisu len preukazujú, že dôkazy o vine Aleny Zsuzsovej a Mariana Kočnera chýbajú a  treba manipulovať s verejnou mienkou,“domnieva sa. Zverejnené správy, ako tvrdí, však jeho klientke nepriťažujú. „Po oboznámení sa s obsahom komunikácie medzi Zsuzsovou a Kočnerom, teda aspoň s tou časťou, čo mám k dispozícií od vyšetrovateľa, si myslím, pokiaľ by bola Threema pripustená ako dôkaz, že jej obsah vyviňuje moju klientku,“ vyhlásil včera. O správach prehovoril aj Daniel Lipšic, advokát rodiny Kuciakovcov. „V spise sú záznamy o tom, aké dôkazy boli sprístupnené buď obhajcom, alebo advokátom poškodených. Ale skutočnosť bola taká, že práve z Policajného zboru informácie v minulosti unikali a dokonca aj k v tom čase podozrivému, teraz obvinenému Marianovi Kočnerovi,“ upozorňuje. „Aj to preukazuje, že únik informácií nepochádza od kohokoľvek z advokátov, ale pochádza priamo od zdroja, a tým je Policajný zbor. Zverejnenie správ však nijako neohrozilo vyšetrovanie,“ dodáva. Ďalšie uniknuté správy z komunikácie Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej nasvedčujú, že podnikateľ mal okolo prsta omotaných aj vládnych politikov. Vo viacerých z nich spomína „Kaliho“, ktorý mu volal a taktiež plánované stretnutie s „Hranolom“. O koho konkrétne ide, už necháme na vás, hoci tieto prezývky sú verejne známe u čelných predstaviteľov Smeru-SD. Vedenie strany sa k tejto skutočnosti nevyjadrilo.

EXKLUZÍVNE FOTOGRAFIE MARIANA KOČNERA, ALENY ZSUZSOVEJ A ZÁBERY Z VYŠETROVANIA VRAŽDY NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: