Medzi hosťami, ktorých osobne pozvala budúca prezidentka, sa totiž nachádza aj emeritný arcibiskup Róbert Bezák (59). Ten Čaputovú podporil v prezidentských voľbách ešte v čase, keď bola pre väčšinu národa len neznámou právničkou. „Pozvanie pani prezidentky dostal ako človek, ktorý bol medzi podporovateľmi jej kandidatúry aj na začiatku,“vysvetlil poradca pre médiá Martin Burgr.

Samotný Bezák nám v telefonickom rozhovore potvrdil, že na inauguráciu príde. „Zúčastním sa,“ povedal nám s dodatkom, že sa neobáva ani stretnutia so súčasným arcibiskupom Stanislavom Zvolenským, ktorý na inaugurácii taktiež bude. „Ja nebudem stáť pri ňom, ja tam idem ako civil, nebude to problém v rámci katedrály. Nie je nutné, aby som sa s ním stretol,“povedal exkluzívne pre Plus JEDEN DEŇ Bezák.

Samotné pozvanie hodnotí ako vyjadrenie jeho podpory v kandidatúre. „Do akej miery som ju ovplyvnil, to neviem, to nie je podstatné pre mňa. Vystúpil som na verejnosti, to je ukončenie nejakého môjho cyklu,“vyhlásil Bezák. Celý zoznam má takmer 50 mien, Čaputová si zavolala najmä členov rodiny, politikov a bývalých kolegov z Progresívneho Slovenska (napr. Ivan Štefunko a Michal Truban), ale aj Alojza Hlinu z KDH a poradcov, ktorých si berie do prezidentského paláca. Samozrejmosťou sú aj ich partnerky alebo partneri.