Daniel Lipšic chce v prípade dopravnej nehody, ktorá sa stala na Vajnorskej ulici Bratislave, uzavrieť s prokurátorom dohodu o vine a treste. Potvrdil to námestník bratislavskej krajskej prokurátorky pre trestný úsek Oliver Janíček.

Odhalená nevera Daniela Lipšica? Manželka Beáta priznala problémy

"Dňa 28.4.2017 bol vo veci na Krajskú prokuratúru Bratislava doručený podnet obhajkyne obvineného JUDr. Daniela L. na začatie konania o dohode o vine a treste. Prokurátor tunajšej prokuratúry preštuduje spisový materiál a preskúma splnenie zákonných podmienok na začatie konania," povedal Janíček pre TASR.

Lipšicova pravá ruka a známa tvár JOJ-ky: Pikantné esemesky plné vášne?

EXKLUZÍVNE Tamara z Čistého dňa prehovorila: Vypočujte si jej spoveď o Lipšicovi

Lipšicov trest tak bude zrejme miernejší, ako keby sa o dohodu s prokurátorom nepokúsil. Na jej uzavretie je okrem iného potrebné aj priznanie sa k skutku.

Syn dôchodcu, ktorého Lipšic v septembri zrazil, však neverí, že exposlanec pôjde sedieť. „Myslím si, že skončí s podmienkou, ak nie iba s pokutou,“ povedal nedávno pre Plus JEDEN DEŇ Jaroslav Kaláber. Podľa jeho slov sa Lipšic o rodinu zosnulého ani nezaujíma, politik to však poprel.

VIEME PRVÍ Boj s extrémizmom na najvyšších miestach. Obvinili ďalšieho poslanca!

Polícia ukončila vyšetrovanie dopravnej nehody koncom apríla tohto roka. Lišpic sa pre ňu vzdal poslaneckého mandátu, teraz sa venuje advokátskej kariére. Nevylúčil však, že v budúcnosti bude opäť kandidovať do parlamentu.

Čítajte viac:

Výber z Trend.sk: