Lenka Ivanová, ktorá spravuje majetok Bašternáka mala byť ešte nedávno spolumajiteľkou a zároveň štatutárkou firmy s rodinou Semkovcov, ktorá vlastní dva byty vo Five Star Residence v Bratislave, ktoré staval Marian Kočner; byty tam má aj Bašternákova rodina, informuje Denník N.

 „Toto je naozaj náhoda. To nevymyslíte, toto je život,“ odpovedala Denníku N Ivanová, ktorá mala byť od marca 2016 do 5.januára 2019 tretinovou spolumajiteľkou a štatutárkou firmy I.K.S. Consulting.  Taký istý podiel vo firme a pozíciu štaturára mal mať aj Maroš Semko.

V marci 2016, keď spolu začali podnikať, Semko a jeho rodina kupovali byty číslo 7-04 a 3-02 a garážové státie v Kočnerovej bytovke Five Star Residence. Od 6. januára 2018 má v tomto dome sídlo aj firma I.K.S. Consulting. Deň predtým z nej Ivanová oficiálne odišla.

Ivanová priznala, že v tom čase vedela o kúpe Semkovcov ale vyhlásila, že Semko sa s Kočnerom určite nepoznal. „Bola to vyslovene komerčná kúpa nehnuteľnosti, ako keby si ju kupoval od hocikoho.“Tvrdí, že vôbec netušila, že jej bývalá firma sa presťahovala do bývalého Kočnerovho bytu, ktorý bol súčasťou daňového podvodu za tri milióny.

Maroš Semko hovorí, že byty vo Five Star Residence našli vďaka inzerátu na internete a ich kúpu dohodovali cez realitnú kanceláriu. „Stretli sme sa na domových schôdzach a myslím, že pri podpise jednej zmluvy,“odpovedá Denníku Nna otázku, či sa pozná s Kočnerom.