Diego Roda je podozrivý z napojenia na kalábrijskú mafiu 'Ndrangheta. Po vražde novinára Jána Kucia a jeho snúbenice Martiny sa mu podľa Aktualít začal rozpadávať poľnohospodársky biznis, pretože média začali písať o jeho praktikách pri využívaní agrodotácií.

Jeho firma však nedávno mala zmeniť vlastníka a novým vlastníkom sa mala stať firma Agrofinance, ktorá patrí do portfólia známeho podnikateľa z východného Slovenska Jána Drozda. Súčasťou jeho majetku sa tak stal aj veľký poľnohospodársky a skladový areál pri vstupe do Sobraniec.

Podľa informácií  z Notárskeho centrálneho registra záložných práv, Drozd mal odkúpiť od Unicredit Bank úvery za vyše 8 miliónov eur. Vďaka tomu sa dostal k záložným právam, ktorými ručia ďalšie bývalé či súčasné Rodove firmy, ako napríklad Agri-Futuro, Farma Laborec či Agrokomplex.

O Diegovi Rodovi písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak vo svojom poslednom článku. Roda je svokrom Antonina Vadalu. Taliansky denník La Republika o ňom informuje ako o človeku priamo z rodiny mafiánskeho klanu ‘Ndranghety. Ako podnikateľ, ktorý sa u nás roky zaoberá biznisom v poľnohospodárstve, bral obrovské štátne dotácie.