Matovič  v stredu počas tlačovej konferencie oznámil založenie fondu vzájomnej pomoci, do ktorého majú podľa vlastného uváženia finančne prispievať koaliční poslanci a ministri. Fond bude slúžiť na pomoc ľuďom, ktorí sa v dôsledku krízy ocitnú v tiesni. 

Podľa Matovičových slov by malo ísť o verejnú zbierku plynúcu na transparentný účet, na ktorý bude môcť peniaze poslať ktokoľvek. "Budeme radi, ak prispejú aj opoziční poslanci. Chceme takto ľuďom ukázať, že na nich myslíme nielen prostredníctvom zákonov, ale aj takouto formou.,“ povedal. A sám sa rozhodol vzdať svojho poslaneckého platu.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič
Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič
Zdroj: Pavol Zachar

Z čoho však bude premiér Matovič žiť a aké sú vlastne jeho majetkové pomery? Matovičove majetky sa krátko pred voľbami rozhodli zdokumentovať Matúš Šutaj Eštok, Ľuboš Blaha a Erik Kaliňák. Vzali si  vtedy príklad zo samotného  Matoviča a na sociálnej sieti zverejnili video, kde ukazujú všetky majetky, ktoré Matovič, resp. jeho manželka vlastnia v Trnave.

"Ten chlap fakt vlastní pol Trnavy. Žiaden obyčajný človek, ale ťažký multimilionár je to. Papaláš a podvodník," povedal o Matovičovi krátko pred voľbami smerák Matúš Šutaj Eštok.

  Viac si už pozrite v priloženom videu.

Majetky Igora Matoviča