Jedna zo žien, ktorá sa zúčastnila na hlavnom pojednávaní v prípade kauzy zmenky, v ktorom figuruje aj Marian Kočner, prepašovala do pojednávacej miestnosti mobil aj napriek tomu, že je to zakázané. Informoval o tom spravodajský portál TV JOJ noviny.sk s odvolaním na riaditeľku komunikácie Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorá incident potvrdila.

Stalo sa to v pondelok, hneď v prvý deň pojednávania, kedy bol vypočúvaný aj Marian Kočner. O tom, že má žena pri sebe mobilný telefón, informoval príslušníkov ZVJS jeden z prítomných. Ženu následne z Justičného paláca vykázali. Celý incident je vyšetrovaný ako priestupok.

“Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže potvrdzuje, že dňa 9. septembra 2019 sa civilná osoba dopustila priestupku, a to vnesením mobilného telefónu do priestorov hlavného pojednávania v ÚVV a ÚVTOS Bratislava,”uviedla pre TV JOJ Katarína Nováková. 

Pred vstupom do pojednávacej miestnosti prešla žena detekčnou kontrolou. To, ako sa jej podarilo prepašovať mobilný telefón, zatiaľ nie je jasné. Celý incident je momentáne v štádiu vyšetrovania a ak sa zistí, že vinu nesú pracovníci ústavu, kompetentní vyvodia dôsledky.