Aké máme v súčasnosti možnosti pri hľadaní lásky, sme sa na vlastnej koži rozhodli preskúmať aj my. Redaktorka denníka Plus JEDEN DEŇ totiž vyskúšala klasickú zoznamku cez chat, služby agentúry, ale aj rýchle zoznámenie v rezervovanom podniku či dokonca čarovanie.

Ak ešte chcete urobiť všetko pre to, aby ste Vianoce netrávili sami, možno vás niektorá z vyskúšaných možností bude inšpirovať. Pozrite sa, ako dopadli prvé dve.

1. Chat cez internet -  O sex ide až v prvom rade

Najznámejší spôsob ako si nájsť partnera na internete, je rozhodne klasická zoznamka, na ktorej si vyberáme osobu, ktorá nám je sympatická.

Na populárny internetový Pokec, ktorý sa už na úvodnej stránke chváli 50-tisíc chatujúcimi denne, som sa rozhodla zaregistrovať aj ja. Písať si s ľuďmi môžem zadarmo a za poplatok 3 eurá mesačne môžem napríklad vidieť, kto si prezeral môj profil.

Po vyplnení základných informácií sa ihneď dostávam na stránku, kde si môžem nahrať fotografiu, vyplniť profil o sebe a podobne ako na sociálnej sieti pridávať statusy. Celý proces mi zabral cca 10 minút a následne som si mohla vybrať miestnosť, v ktorej chcem chatovať.

Kým miestnosť „romantika“ či „zamiluj sa“ hostí dokopy 65 online chatujúcich, sexzoznamka sa môže pochváliť až 1 900 prihlásenými. Aj keď táto štatistika neveští nič dobré, po hodine pasívneho prihlásenia sa mi predsa len nálada zlepšuje. Na profile mi totiž svieti až 34 správ a to som nepohla ani prstom. Radosť mi však vydrží asi tri sekundy, kým nezačnem otvárať prvé správy.

„Ahoj, hľadám si dlhodobú sexuálnu partnerku, máš záujem?“ píše mi užívateľ Stanley, ktorého strieda Roman. „Ahoj, sme pohodový a sympatický pár, neskúsila by si to v trojke?“ čítam prekvapivo. Pri trinástej správe zasadí klinec do rakvy neznámy bez fotky. „Ahoj, nechcela by si občas na mne sedieť? Nič iné len sedieť za 20 eur na hodinu. Som seriózny a diskrétny,“ píše neznámy.

Šokujúce správy ma však neodradili a využívam na Pokeci výhodu, že si môžem v časti používatelia filtrovať podľa veku, mesta či fotky používateľov, o ktorých mám záujem. Nakoniec sa mi podarí rozbehnúť tri konverzácie, z ktorých sa síce jedna opäť končí návrhom na sex, no zo zvyšných dvoch sa vykľujú príjemní spoločníci.

Ak sa rozhodnete hľadať si partnera cez Pokec či inú obdobnú zoznamku zadarmo, rozhodne sa tak vyzbrojte trpezlivosťou a pripravte sa na zdrvujúcu prevahu neslušných a nemiestnych návrhov. Aj keď budete takéto „skvelé ponuky“ odmietať, na Pokeci si vás „chtiví“ užívatelia aj tak nájdu a pravidelne budete dostávať správy s obsahom, pri ktorom sa nejeden užívateľ začervená.

2. Rýchle rande

Jeden večer, jedenásť žien a jedenásť mužov. Reč je o akcii „speed dating“, kde sa v podniku s uzavretou spoločnosťou pri stolíkoch dám striedajú po krátkom čase zúčastnení páni.

Akciu som sa rozhodla preveriť a ako prvé som na internetovej stránke vyplnila formulár s menom, vekom a emailom. Obratom mi prišlo číslo účtu, kam mám zaplatiť desať eur a potom vraj dostanem termín a miesto, kde sa akcia uskutoční.

Najbližší voľný termín bol o tri týždne v podniku v centre Bratislavy, kde prichádzam „prezlečená“ za účtovníčku. Pri každom stolíku už vidím sedieť páry a hneď ma víta blondína, ktorej zaplatím ďalších desať eur.

„Na tričko si prilepíte menovku, sadnete si oproti pánovi, rozprávate sa s ním 8 minút, po cinknutí časomiery sa páni zdvihnú a presunú sa k ďalšiemu stolu,“ vysvetlila blondína, ktorá mi dáva do ruky papier, do ktorého zaškrtnem pri každom pánovi krížik, ak ho už nechcem vidieť, alebo fajku, ak mi bol sympatický.

Prvý rozhovor vediem s Mirom. „Kamaráti mi to dali k sviatku, neviem ani, čo tu robím,“ hovorí informatik z Bratislavy. Necelých desať minút sa rozprávame o práci a záľubách. Po cinknutí vidličky o pohár už mám pri sebe Michala. „Ja som si tu už našiel aj frajerku, ale už sme sa rozišli,“ prezradil sebavedomý účtovník, ktorý má tak ako ostatní páni okolo 30-ky a len ťažko ma púšťa k slovu. Po neustálom cinkaní a rýchlych rozhovoroch prichádza desaťminútová prestávka a po nej opäť ďalší páni.

Za dve hodiny sa pri mne vystriedalo až 11 mužov a v hlave mám veľký chaos, keďže všetky debaty sa nesú v duchu práca a koníčky. Pri odchode sa pýtam ako jediná na blok o zaplatení, čo organizátorky prekvapí. „Pošleme vám ho emailom.“

Spoza pleca sa už však na mňa usmieva sebavedomý Michal a dotieravým hlasom hovorí: „Takže ty si chcela bloček, nooo vidieť, že si účtovníčka.“ Mierne vykoľajená tak opúšťam podnik a už na druhý deň dostávam email s bločkom a so zoznamom pánov, ktorých som zaujala a ktorých som aj ja označila, že sa mi páčia. Za celé sedenie som dala 20 eur (za registráciu 10 a v podniku ďalších 10) a muža, ktorý by ma upútal, som nenašla.

Spoznať spriaznenú dušu cez rýchle rande však nemusí byť nemožné. Netreba však zabúdať, že pri prihlasovaní na akciu je vek to jediné, čo o sebe uvádzate, a vo väčšine prípadov aj to jediné, čo vás s oprotisediacim spája.