Tlačovka bývalého premiéra Roberta Fica bola dnes centrále strany poriadne divoká. Fico sa najprv vyjadril k aktuálnym témam ako sú napr. pandémia koronavírusu či samovražda Milana Lučanského.

Podľa Fica vláda Slovenska nesie zodpovednosť za životy ľudí, ktorí covidu podľahli, pretože nebola schopná v decembri ani v januári prijať dostatočne účinné opatrenia. Spor Matovič vs. Sulík je podľa neho len preto, aby prekryli nezvládnutie situácie s pandémiou a čo urobili s antigénovými testami. 

Inak pokojný Fico sa rozčertil až po otázkach novinárky Moniky Todovej, ktorá ho podozrieva, že ju dal sledovať. Na jej otázky ohľadom dovolenky v Karibiku najprv nechcel odpovedať a povedal, že novinárov nemusí zaujímať, čo robí vo voľnom čase.

Dovolenku v Dominikánskej republike nakoniec potvrdil. Letel údajne bežnou linkou a navštívil aj iné krajiny. Vraj na neho "vyskakovali" reklamy na výhodné pobyty z novín, a tak podľahol. Fico tiež uviedol, že v hoteli Double Tree by Hilton neprespáva a býva v prenajatom byte.