Marek Krajčí demisiu oznámil ešte pred dnešným rokovaním vlády. "Nechcem, aby termín môjho odchodu bol zámienkou pre povalenie vlády. Dnes podám demisiu," napísal na sociálnej sieti. Neskôr sa rokovania vlády nezúčastnil. Namiesto neho prišiel na Úrad vlády štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura, ktorý ministrov plán deklaroval. Dodal, že doposiaľ nedostal ponuku na nahradenie ministra.

Aj napriek tomu sa v priebehu dnešného a včerajšieho dňa skloňovali viaceré mená."V hre je viacero mien, rokujeme," potvrdil do aj šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš pre TASR. V médiách sa skloňovali aj mená lekárky Evy Horváthovej či štátneho tajomníka rezortu financií Marcela Klimeka.

"Ponúka sa výmena na ministerstve zdravotníctva. Chcem ale povedať, že si prácu ministra Mareka Krajčího vážim, ale myslím si, že je na mieste ukázať gesto," povedala prednedávnom v televízii Markíza prezidentka.

 

Trvdé slová prezidentky

Na odvolávaní Krajčího boli prítomní aj minister financií Eduard Heger a premiér Igor Matovič. Dočasným ministrom zdravotníctva sa tak stane práve Eduard Heger, ktorý bude viesť rezort až kým sa nenájde nový minister.

Kto z politikov sa po odvolávaní Krajčího ospravedlnil? Zistíte na nasledujúcej strane