Bývalá podpredsedníčka Národnej rady za Smer Zmajkovičová nedávno kritizovala poslanca a krajského predsedu Smeru SD v Trnave Augustína Hambáleka za nezachovanie tradície vzdania úcty štátnikom, ktorú založila ona za slovenských ľavičiarov a Alenka Gajdúšková za ČSSD. No teraz pritvrdila a na Facebooku poriadne ostro skritizovala celú stranu na čele s Robertom Ficom!

Zmajkovičová príspevok na sociálnej sieti začala ešte opatrne: "Sčítané, podpísané a jasná správa pre všetkých. SMER -SD voľby nevyhral. To je fakt. Nehomogénnosť strany rovná sa volebný výsledok do EP. Tiež je to fakt." No potom pritvrdila: "Dôležitosť týchto volieb pre stranu rovná sa tma v straníckej centrále počas vyhlásenia výsledkov volieb do EP. Tiež fakt."

Pri kritike neobišla ani predsedu strany. Riadne to tak schytal aj sám Robert Fico. "V roku 2018 na sneme ČSSD v Hradci Králové predseda strany Robert Fico povedal, a to je tiež fakt: ´Politická strana je ako verejný dom. Ak prestane fungovať, netreba vymieňať postele. Treba vymeniť dievčatá.´ Nuž či dievčatá, či chlapcov. Vymeniť? Prečo nie? Ale treba i veľkú a rozsiahlu rekonštrukciu domu, aby to bol DOM stranícký a nie verejný," napísala na Facebook Zmajkovičová s tým, že sa treba zbaviť aj tých postelí, lebo na leňošenie nie je čas.