Kiska sa momentálne iba sporadicky prihovára k občanom, no boj s koronavírusom ho nenechal chladným. Podľa neho totiž každý z nás stojí pred inou ťažkou výzvou. „Prišli sme o blízke stretnutia, učíme sa s deťmi, mnohí prišli o prácu,“ napísal Kiska na sociálnej sieti o tom, čo všetko pandémia spoločnosti spôsobila.

Exprezident prichádza do kontaktu s problémami spôsobenými koronavírusom prakticky neustále. Iba nedávno totiž oznámil, že sa vracia do charitatívnej organizácie Dobrý Anjel, kde sa stal predsedom správnej rady. „Každý deň nám sem prichádzajú listy s prosbou o pomoc,“ tvrdí teraz Kiska s tým, že k zákernej diagnóze COVIDu sa teraz pridal aj ďalší problém.

Andrej Kiska počas predvolebného rozhovoru. Exprezident sa po voľbách stiahol z politiky, no naďalej chce ľuďom pomáhať.
Andrej Kiska počas predvolebného rozhovoru. Exprezident sa po voľbách stiahol z politiky, no naďalej chce ľuďom pomáhať.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

„Rodiny chorých prichádzajú aj o tú poslednú možnosť privyrobiť si prácou či brigádou. Zraniteľní sú ešte zraniteľnejšími,“ povedal Kiska vo videu smutným hlasom. Exprezident zároveň vo videu prezradil, ako by sa ľudia mali správať.

Anketa
Súhlasíte s Andrejom Kiskom v tom, že by si ľudia mali pomáhať?
  • 82%
  • 14%
  • 4%